Середа, 6 Грудня, 2023

Хакер пояснив, чому старі 8-дюймові дискети на ядерних об’єктах краще

Минулого тижня ЗМІ шуткували про те, що міністерство оборони США досі використовує комп’ютери 70-х років IBM Series і 8-дюймові дискети для управління ядерним арсеналом. Ця новина для багатьох була з розряду гумору, але не для фахівців з інформаційної безпеки.

8-дюймовий флопі-диск з 70-х років поряд з ZX Microdrive з 80-х років та карткою флеш-пам’яті SDHC з XXI століття

«Найбільшою проблемою безпеки є зовсім не те, що комп’ютеру 40 років, а якість ізоляції цього комп’ютера від зовнішнього світу», – говорить фахівець зі стратегічної безпеки компанії Tenable Network Security Кріс Томас (Cris Thomas). Він також відомий у підпільних колах під ніком Space Rogue як один із засновників хакерської групи L0pht. Ця група стала популярною в 1998 році, коли заявила в Сенаті США, що може «покласти» інтернет за 30 хвилин.

Експерт пояснив, що комп’ютери 70-х років з дискетами дуже складно зламати. Комп’ютери IBM Series для управління ядерним арсеналом ізольовані від зовнішніх мереж. Для проникнення в систему необхідно отримати фізичний доступ до машини. Але навіть у цьому випадку хакеру буде важко, адже йому доведеться використовувати древнє обладнання, розбиратися в програмах на COBOL і FORTRAN. Архаїчне залізо і софт – це в якомусь сенсі додатковий рівень захисту. За словами Томаса, надійність мейнфреймів IBM Series загальновідома, так що він не здивований, що їх використовують до цих пір.

«Якщо вони можуть робити регулярні копії програмного забезпечення на 8-дюймових дискетах, поки ті не деградували, і в них є запас комплектуючих і нових дискет, немає ніякої причини, чому система не пропрацює ще 40 років», – сказав він.

Постійна жага оновлення не завжди гарна річ і для споживацької електроніки. Наприклад, користувачі Windows 10 страждають від того, що ОС без їхнього дозволу встановлює нові версії драйверів. Але ті не завжди підходять до апаратного обладнання та перетворюють ноутбуки та планшети на «цеглу».

Апдейти також часто не приносять нові функції, а навпаки, забирають їх. Наприклад, ось 5 причин, чому телефон із застарілою версією Android 4.4 KitKat кращий за Android 5.0 Lollipop. Подібне справедливе і для гаджетів Apple. Перший iPhone з iOS 3, який вийшов у 2007 році, працює навіть швидше, ніж сучасний iPhone 6, який з’явився у 2014 році та працює на iOS 8. А деяким власникам iPhone особливо запам’яталося оновлення iOS 8.0.1, адже замість телефона вони отримали плеєр iPod Touch.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися