Понеділок, 11 Грудня, 2023

Контактні лінзи перетворилися на дисплей

Прогнози аналітиків Gartner починають справджуватися: носима електроніка поступово зникає із поля зору оточуючих. Одним з перших прототипів такої прихованої техніки стали контактні лінзи, які створили дослідники Прінстонського університету.  Вони розмістили LED-дисплей на внутрішній поверхні цього медичного аксесуару.

Створити такий прихований екран науковцям дозволила розроблена ними технологія тривимірного друку на викривлених та опуклих поверхнях. Самі світлодіоди працюють за принципом квантових точок – залежно від свого розміру відрізняється колір, який вони випромінюють. Екран на поверхні контактної лінзи не плаский – це куб розміром 2х2х2 пікселі.

Головною проблемою такого дисплея вчені називають живлення: він потребує зовнішнього джерела, яке масивне та непрозоре. Зараз науковці працюють над вирішенням цієї проблеми.

Однак найважливіше, кажуть вони, є сам факт розробки такої технології, яка дозволяє друкувати на різних поверхнях: напівпровідникових наночастинках, еластомерах, органічних полімерах, металевих провідниках і різних світловідбивних матеріалах. Це дозволить у майбутньому створити компактнішу носиму електроніку та медичні пристрої.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися