Дрони – нове слово Бангкока в боротьбі із забрудненням повітря

Хоча технологія довела свою ефективність, залишається питання її масштабування на територію всього мегаполісу

Повітря в більшості мегаполісів, особливо в Азії, – це небезпечна для людей суміш, і влада шукає способи поліпшення ситуації. У Бангкоку чиновники вирішили використовувати для цього дронів. Вони буквально спустять забруднення з небес на землю.

Забрудненість повітря визначається кількістю в одному кубічному метрі мікроскопічних часток розміром 2,5 мікрометри та менше. Через свій крихітний розмір вони можуть проникати глибоко в легені, звідки їх неможливо дістати. Накопичення таких часток призводить до різних хвороб органів дихання. Для людини вважається небезпечною концентрація таких часток на рівні 150 мікрограмів на кубометр. Показання нижче 50 мікрограмів на кубометр є безпечними. Кияни, наприклад, можуть щодня дізнаватися забрудненість повітря через бот Telegram.

У Бангкоку рівень забрудненості повітря сягав 185 мікрограмів на кубометр. Це дуже небезпечне значення, і влада мегаполісу вирішила терміново боротися з цим за допомогою дронів. Невеликий флот літальних апаратів мав розпиляти воду на вулицях міста, збиваючи мікрочастки з повітря на землю. Тести показали, що дрони за годину роботи можуть знизити концентрацію мікрочасток на 10 мікрограмів.

Хоча технологія довела свою ефективність, залишається питання її масштабування на територію всього мегаполісу. Адже тестові випробування проводилися в єдиному парку Бангкока. Раніше місто використовувало схоже рішення, але воду розпиляли із цистерн, які курсували вулицями.

У 2014 році влада Китаю також оголосила війну смогу. У мегаполісах цієї країни концентрація мікрочасток вже давно перейшла критичні межі. Забрудненість повітря у найбільших містах Китаю така, що видимість іноді не перевищує кількох метрів. Тому в критичних місцях міської інфраструктури – портах та аеропортах – чиновники вирішили використовувати безпілотники з хімічними речовинами. Один такий літальний апарат несе на борту до 700 кг речовин, які здатні очистити від смогу територію радіусом до 5 кілометрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я