Світу потрібні нові правила для потужних технологій – глава найбільшого техносаміту Web Summit

За словами фахівця, нинішня потреба в нових правилах така ж сама, як при минулих технологічних змінах, наприклад, винаході автомобіля

Технологічні гіганти, такі як Google та Facebook, сьогодні стають монополістами. Як будь-яким монополіям їм необхідні нові правила роботи, вважає глава одного з найбільших техносамітів Web Summit Падді Косгрейв.

За його словами, нещодавня ініціатива європейського комісара з конкуренції Маргрете Вестагер може принести великим технологічним компаніям суттєві зміни. А також допомогти зрівняти шанси в секторі, який сьогодні має дедалі більший вплив на суспільство.

«В економічних термінах ці компанії виявляються класичними монополіями, – розповідає Косгрейв. – Якщо Вестагер досягне успіху, вона, напевне, встановить стандарт для решти світу та дасть поштовх для фундаментальних змін щодо того як ми відносимося до найбільш прибуткових компаній в історії. Це змінить можливості роботи для всіх інших компаній».

За словами фахівця, нинішня потреба в нових правилах така ж сама, як при минулих технологічних змінах, наприклад, винаході автомобіля. «Ми мали робочу систему, яка, по великому рахунку, з деякими модифікаціями кожну декаду, працювала останні 200 років, – говорить він. – І раптово тканина нашого суспільства, однозначно західного суспільства, наче розтягується в дивні сторони. Я думаю, нам потрібна нова робоча система».

Web Summit відомий як один з найбільших технологічних форумів світу. Вперше він пройшов у 2010 році в Дубліні, і на ньому було 400 учасників. На останньому заході в Лісабоні були присутні 59 000 учасників.