Дрони при рятуванні загублених людей відмовляються від GPS та переходять на нову технологію

Дрони оснащуються лазерним радаром LIDAR для створення детальної мапи лісу, в якому вони мають літати

Флотилії квадрокоптерів сьогодні часто використовуються рятувальниками для пошуку загублених туристів та грибників. Для навігації дрони використовують GPS, однак крони дерев можуть псувати сигнал та блокувати його. Науковці Массачусетського технологічного інституту розробили рішення, яке дозволить літаючим машинам орієнтуватися в просторі без використання супутникових навігаційних систем.

В основі нової системи алгоритми, які використовуються для автомобілів з автопілотами. Дрони оснащуються лазерним радаром LIDAR для створення детальної мапи лісу, в якому вони мають літати. Кожен дрон створює 2D-карту, яка охоплює положення дерев та їхніх гілок. На ній також відзначається ділянка, по якій роботизований квадрокоптер уже літав. Координаційний центр може легко об’єднати такі кластери в одну мапу та бачити, яку площу лісу вони вже дослідили.

Нова система також дозволяє дронам працювати ефективніше. Замість звичного обстеження сусідніх ділянок нове рішення дозволяє машинам не виконувати зайві рухи в повітрі та не втрачати часу. Квадрокоптери починають обстежувати поверхню землі по спіралі, не знижуючи свою швидкість.

Розроблене науковцями рішення має дві головні проблеми. Воно потребує розгортання наземного центру управління, в якому відбуватиметься об’єднання отриманих від дронів карт. Також необхідно оснастити квадрокоптери системою розпізнавання об’єктів для ідентифікації людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я