Субота, 20 Квітня, 2024

Bitcoin використовує більше енергії, ніж уся Данія

Цифрові валюти обходяться планеті дуже дорого. Кожен видобутий Bitcoin потребує втричі більше енергії, ніж видобуток одного долара в золоті. Науковці Університету Кембриджу говорять, що необхідно звернути увагу на екологічний вплив криптовалют.

«Ми сьогодні маємо цілком нову індустрію, яка споживає на рік більше енергії, ніж деякі країни, – говорить один з дослідників Макс Краузе. – У 2018 році Bitcoin використає більше енергії, ніж уся Данія».

Жителі Данії та її промисловість спожили близько 31,4 млрд кіловат-годин електрики. Bitcoin на 1 липня 2018 року використав 30,1 млрд кіловат-годин.

У світі існують сотні криптовалют, і енергоспоживання при їхньому видобутку зростає. Причиною є основна особливість криптовалют – заробляє той, хто першим завершує розрахунок. Для цього видобувачі віртуальних грошей постійно нарощують обчислювальні потужності, створюючи ферми з майнінгу.

Попри те, що криптовалюти споживають гігантські обсяги енергії, вони надзвичайно мало важливі у світовій економіці. Капіталізація топ-100 віртуальних валют складає приблизно $200 млрд, причому понад половина цієї цифри належить Bitcoin.

«Створення цифрового продукту, – говорить Краузе, – не означає, що він споживає невелику кількість енергії». Стримінгові фільми, музика та відео сьогодні також потребують великих витрат електрики, каже він.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися