Дрони проти нечесного навчання

Незабаром в Україні стартує вступна кампанія у ВНЗ, і представники вишів можуть перейняти китайський досвід боротьби з любителями списувати. Школярі цієї східної країни саме здають гаокао – місцевий аналог українського зовнішнього незалежного оцінювання. І щоб екзамени проходили чесно та без списування, чиновники залучили до патрулювання дронів.

За повідомленням BBC, безпілотники для спостереження за порядком на іспитах уже використовують у китайській провінції Лоян. За любителями шпаргалок встежити вони поки не можуть, але радіохвилі від прихованих мікрофонних послань ловлять відмінно. Шестироторний апарат зависає на висоті 500 м і здатний накрити площу до 1 кілометра в поперечнику, точково виловлюючи порушників.

Така суворість на іспитах відбувається тому, що від результатів гаокао залежить майбутній вступ до вищого навчального закладу. Це суворе тестування триває протягом двох-трьох днів і пов’язане з найжорстокішими стресами для учнів.

Через високі ставки молоді китайці намагаються отримати високі результати будь-яким чином. Наприклад, вони використовують «розумні окуляри», видаючи їх за звичайні. Завдяки швидкій мініатюризації електронних пристроїв екзаменатори зіткнулися з багатьма новими проблемами, серед яких використання всіляких прихованих гаджетів. Проблеми виявилися серйозними, тому влада запровадила використання безпілотників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я