Користувачі забувають про чверть свого софту

Користувачі відмовляються від використання майже чверті встановлених ними додатків. Такі дані отримали аналітики Localytics, які відстежували використання більше 25 тисяч додатків на 1,5 млрд пристроїв на платформах iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry. Це майже стільки ж програм, скільки використовується на постійній основі:

Статистичні дані збиралися протягом останніх декількох років і показали, що користувачі смартфонів продовжують завантажувати новий софт досить активно. Але одночасно висока ймовірність того, що додаток буде покинутим, і часто навіть після першого ж запуску. Іншими словами, відкрили, подивилися і забули. Користувачі відмовляються від використання майже чверті встановлених ними додатків – у 2014 році тільки 20% додатків піддавалися такій долі. Для порівняння, у 2013 та 2012 роках цей показник становив 22%, а у 2010 – 26%.

Найчастіше додатками «на один раз» виявляються спортивні програми, клієнти соціальних сервісів та ігри. Згідно з результатами дослідження, якщо користувач не запустив додаток вдруге протягом 12 годин, то він не зробить цього ніколи. Дуже високий показник відмов серед мобільних гравців. Але якщо гра стає популярною, то довго не залишає стартові екрани.

Для користувачів вкрай важливо перше враження від програми, і якщо воно не дуже хороше, то є великий шанс відмови від продукту після першого запуску. За межами США відсоток відмов набагато вищий, особливо в Китаї, де приблизно 37% додатків відкриваються лише раз (у минулому році цей показник становив 26%).

Експерти припускають, що це може бути пов’язано з розвитком стільникового зв’язку, який дозволяє завантажувати більшу кількість програм і зробив цей процес швидшим, а також з розповсюдженням платформи WeChat. Багато брендів використовують її замість того, щоб робити наголос на власні додатки.

Результати дослідження описують дві різні категорії користувачів. В одній з них люди заздалегідь дізнаються, що їм може знадобитися на смартфоні, вивчають огляди і потім завантажують додаток, який їм безумовно знадобиться і буде використовуватися постійно. Друга категорія користувачів знаходиться в постійному пошуку, любить експериментувати самостійно. У результаті такі люди завантажують масу програм, але багато з них запускаються лише раз, і в телефоні залишається дуже маленький відсоток з переглянутих додатків.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я