Четвер, 22 Лютого, 2024

Другий політ інтернет-дрона Facebook Aquila пройшов успішно

Повітряний дрон Aquila, створений Facebook для роздачі інтернету у важкодоступних регіонах, зробив другий випробувальний політ. На відміну від першого, який закінчився аварією, політ пройшов нормально. Представники соцмережі кажуть, що успіху досягли завдяки кращому прогнозу швидкості вітру.Aquila

 

Дрон піднявся в небо на світанку зі швидкістю 43 км/год. Він знаходився в повітрі протягом 1 години і 46 хвилин, досягнувши максимальної висоти 914 метрів. Потім він благополучно приземлився на посадковий майданчик полігону, розташованого поблизу американського міста Юма.

Успішним випробування стало тому, що інженери ретельно відстежували зміни вітру. Рік тому політ Aquila закінчився аварією через несподівано сильний порив під час посадки.

Aquila призначений для роздачі інтернету в тих районах Землі, куди важко провести підключення іншим чином. Його особливістю є те, що він використовує сонячну енергію для своєї роботи. Акумулятори дрона забезпечують йому до 14 годин автономності. Оскільки вони заряджаються прямо під час польоту, апарат теоретично зможе перебувати в небі до 90 днів. Свої польоти він виконуватиме на висотах від 18 до 27 тисяч метрів.

Розмах крила Aquila сягає 28 м – як у пасажирського літака. У польоті він розвиває швидкість близько 5 м/с, що небагато порівняно з іншими літаками. Один апарат зможе забезпечити інтернетом територію до 80 кв. км. Швидкість підключення складе близько 30 Гбіт/сек. Передавач на Aquila транслюватиме сигнал наземним станціям, які будуть поширювати його далі по місцевості.

Уперше Aquila піднявся в повітря 28 червня 2016 року. Він повинен був зробити півгодинний політ, однак потім випробування вирішили продовжити до 96 хв. Максимальна висота, на яку піднявся дрон, склала 655 м. Заходячи на посадку, Aquila стикнувся з сильним вітром – його швидкість склала 9,3 м/с проти очікуваних 3,6 м/с. Вітер підняв дрон вище за заплановану посадкову траєкторію. Спробувавши вирівняти траєкторію, Aquila дав занадто сильне навантаження на крило, яке пошкодилося, і посадка вийшла жорсткою.

У модифіковані версії дрона інженери після першого польоту додали спеціальні поверхні для боротьби з вітром, механізм зупинки пропелера. Вони також використали інші матеріали обшивки, оновили програмне забезпечення та поліпшили радіоапаратуру.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися