Субота, 9 Грудня, 2023

Фіджет-спінери стали небезпечними: вони загоряються

Надзвичайно популярні нині фіджет-спінери можуть зникнути з такою ж швидкістю, як з’явилися. Усе тому, що із цікавої, а потім дратівливої іграшки вони стали небезпечними. Уже відомо про два девайси, які загорілися.

Фіджет

Пожежі сталися в містах Мічиган та Алабама. Як стверджують користувачі, спалахнули фіджети з вбудованими акумуляторами для роботи бездротових Bluetooth-колонок. Займання сталося, коли девайси підзаряджалися.

«Нам залишалося 5-10 хвилин, щоб вийти з дому, – говорить одна з постраждалих, Кімберлі Аллумс з Алабами. – Мій син побачив, що девайс спалахнув, та закричав. Я була на першому поверсі і почула про пожежу. Фіджет не димів – він горів».

За словами Аллумс, іграшка заряджалася менше 45 хвилин. Виробник девайсу девідомий – на коробці є лише напис, що він вироблений у Китаї.

Як з ховербордами та іншими подібними девайсами, виробники фіджет-спінерів дуже квапляться поставити їх у магазини. Тому такі пристрої не проходять перевірку на стандарти безпеки.

«Вони дуже прості, це невеликі речі, які ти обертаєш. Я люблю гратися з ними, – говорить інша постраждала, Мішель Карр. – Я знаю, що сотні дітей хочуть отримати такий. Але якщо ви ставите їх на зарядку, залишайтеся поряд, щоб переконатися, що вони не спричинять біди».

Експерти американської комісії з безпеки продукції Consumer Product Safety Commission радять покупцям залишатися поряд із пристроями, поки ті заряджаються. Окрім цього, вони не рекомендують залишати девайси з батареями на нічне заряджання, а також під час сну. Необхідно також використовувати зарядні пристрої, призначені саме для цього девайсу.

Фіджет-спінер – це проста забавка у вигляді чотирьох склеєних підшипників. Останнім часом вона захопила світ. Фіджет вважається іграшкою для зняття напружень – нібито спостереження за обертанням розслабляє. Основна вертушка складається з підшипника в центрі конструкції, виготовленого з будь-якого матеріалу, зокрема, з латуні, нержавіючої сталі, титану, міді і пластмаси. До нього рівномірно прикріплені ще три підшипники, щоб утворилася трипроменева зірка.

Продавці цієї іграшки вважають, що вона допомагає людям, які мають проблеми з фокусуванням і метушливістю (наприклад, синдромом дефіциту уваги, аутизмом, тривожністю). Запуск та обертання іграшки діє як спусковий механізм для нервової енергії або психологічного стресу.

Не всі експерти згодні з корисним ефектом фіджета. Деякі вважають, що жодної релаксації від спостереження за обертанням немає, наукових досліджень про ефективність іграшки не проводили. Вони стверджують, що єдиний реальний ефект від фіджета – відволікання.

Хоча фіджет став популярним останніми тижнями, ця забавка з’явилася дуже давно – у 1990-х роках. Її винайшла та запатентувала в 1993 році хімік Кетрін Хеттінгер. Але популярність до фіджета прийшла у грудні 2016 року після статті журналіста Джеймса Плафке у журналі Forbes. Він назвав цю іграшку головною необхідністю для офісного працівника у 2017 році. У березні цього року на YouTube та сайті Reddit почали з’являтися матеріали від користувачів, які показували та ділилися своїми враженнями від фіджета. У квітні журнал New York Post опублікував статтю, в якій йшлося, що популярність іграшки настільки висока, що магазини не встигають поповнювати свої складські запаси, і виник певний дефіцит. У травні фіджети зайняли місця у списку топ-20 найпопулярніших іграшок на Amazon.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися