Четвер, 30 Листопада, 2023

Екологічність електромобіля залежить від країни виготовлення його батареї

Ступінь екологічності електромобіля в рази змінюється залежно від того, в якій країні виготовлена його батарея. Принаймні, це справедливо для Європи, показали результати дослідження некомерційної організації Transport and Environment. Загалом електромобілі в Європі виявляються в три рази «чистіше» за машини на викопному паливі.

У своєму дослідженні експерти Transport and Environment обрахували дані викидів CO2 в масштабах Євросоюзу. До уваги бралися викиди самих транспортних засобів, викиди при виготовленні батареї, викиди при виробництві електрики.

Електромобіль із виготовленою в Китаї батареєю, який пересувається дорогами Польщі все одно екологічніший за дизельні чи бензинові машини. Ця країна генерує електрику переважно вугольними електростанціями, однак все одно електромобілі викидають на 22% менше CO2, ніж дизельні авто та на 28% менше, ніж бензинові.

В рази більш екологічними є електромобілі зі шведською батареєю, які їздять по дорогам Швеції. Вони викидають на 80% менше CO2, ніж дизельні та на 81% менше, ніж бензинові.

До 2023 року, за оцінкою експертів, кількість викидів CO2 європейського транспорту має знизитися в чотири рази. Одним з головних факторів для цього є поширення вітряків та сонячних панелей.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися