Вперше за 15 років комп’ютерні ігри здорожчають, названо нову стандартну ціну

на початку 2000-х з виходом нового покоління консолей вартість ігор повернулася до $60 і закріпилася на цьому рівні

Розробники ігор спільно готуються підняти стандартну вартість комп’ютерних ігор. Цей крок вони пов’язали з виходом ігрових консолей нового покоління від Microsoft та Sony.

Стандартною вартістю комп’ютерної гри ще з 90-х років вважається сума $60. Учасники ігрової індустрії хочуть підняти цю цифру до $70. Такий крок пояснюють інфляцією та зростанням затрат на розробку ігор класу AAA.

У 90-х популярність ігрових приставок Nintendo дозволила компанії встановити вартість картриджів на рівні $60. В 1994 році вийшла Sony PlayStation, яка опустила цінник до $50 завдяки розповсюдженню ігор на дешевих компакт-дисках. Однак уже на початку 2000-х з виходом нового покоління консолей вартість ігор повернулася до $60 і закріпилася на цьому рівні.

Одним з перших видавців, який почав продавати ігри по $70 став Take-Two Interactive Software Inc з грою NBA 2K1. Компанія стикнулася зі значним опором користувачів і їй довелося пояснювати такий хід. «Ми не маємо цінової стратегії, – розповів виконавчий директор Страусс Зельнік. – Ми прохаємо менше, значно менше, ніж надаємо. Це наша цінова стратегія, якщо вона є».

Новий цінник у $70 отримають такі ігри як Call Of Duty, Demon’s Souls, Godfall, NBA 2K21. Щоб користувачі були більш готові платити таку вартість, видавці часто в комплекті пропонують якісь ексклюзивні бонуси: плакати, фігурки, костюми тощо. Деякі видавці додають в комплект ігрову зброю, обладнання чи ігрові рівні.

Також в індустрії просувається доступ до ігор на основі регулярної невеликої передплати замість однократного великого платежу. Microsoft пропонує сервіс Xbox Game Pass вартістю $10 в місяць і доступом до 100 ігор. Sony має дещо обмеженішу ігрову колекцію.

Видавець Electronics Arts Inc пропонує користувачам безкоштовний перехід на версії деяких своїх ігор для нових консолей. Наступного року компанія оновить цінники на свої ключові тайтли. «Ми знаємо, що вартість створення ігор продовжує зростати», – говорить фінансовий директор компанії Блейк Йоргенсен.

З 2005 року вартість розробки ігор зросла в 3-4 рази. «Не всі видавці запустять ігри для консолей наступного покоління по $70, – каже голова аналітичного агентства IDG Consulting Йошіо Осакі, – Проте ми очікуємо, що все більше ігор виходитимуть з цінником $70, але не всі одночасно і навіть не рівномірно у кожного видавця чи франшизі».

Інший популярний ігровий розробник Capcom Co, який відомий іграми Resident Evil та Street Fighter, випустить ігри для нових приставок лише наступного року. У компанії ціни будуть виставляти на кожну гру окремо. «Ми віримо, що вартість ігор повинна визначатися тим, скільки грошей готові заплатити споживачі за якість, а не скільки грошей ми витратили на створення гри», – повідомляє фінансовий директор компанії Кункічі Номура.

Аналітик DFC Intelligence Девід Кол каже, що ігри видавництва Microsoft чи Sony можуть мати занижений цінник, щоб стимулювати продажі «заліза». Вони вже демонструють такий підхід, продаючи очікувані ігри Halo Infinite та Spider-Man: Miles Morales вартістю по $60. Однак Кол вважає, що користувачам доведеться купувати і ігри по $70

За матеріалами: Bloomberg

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я