Коли доказів більше немає, поліція Нью-Йорка звертається до Google

Пошуковий гігант через свої сервіси та Android майже завжди може сказати, де перебуває та чи інша особа.

Досить часто від тієї чи іншої людини можна почути, що їй нічого приховувати, і нехай собі технологічні гіганти стежать за нею. Така позиція виявилася рятівником для поліції Нью-Йорка. Коли більше не залишається інших можливостей, копи звертаються до Google. Адже пошуковий гігант через свої сервіси та Android майже завжди може сказати, де перебуває та чи інша особа.

Новий спосіб розшуку використовується не лише для розшуку злочинців. Таким чином поліція знаходить інших потрібних їй людей, наприклад, свідків. Одним із прикладів використання такого методу є справа Джорджа Моліна, якого звинуватили у вбивстві на околицях міста Фенікс. Дані про перебування та пересування підозрюваного видав Google, який розкрив інформацію за всіма пристроями, які минулого грудня перебували в районі, де стався злочин.

Якби не відомості від Google, поліція б мала невеликі шанси знайти вбивцю. Копи мали відеозапис пострілів, які здійснили із салону Honda Civic, але на записі неможливо було розібрати номери автівки чи обличчя нападників.

Такі ордери вказують Google регіон та період часу, і пошуковий гігант передає інформацію про всі пристрої, які там знаходились. Детективи аналізують переміщення цих девайсів і знаходять ті, що пов’язані зі злочином. Коли коло звужується до кількох пристроїв, якими володіють підозрювані чи свідки, Google відкриває копам імена цих людей, їхні адреси та іншу інформацію. При цьому часто лише чесне слово поліції є гарантією того, що копи зосередяться на найбільш релевантних гаджетах.

Молін не обов’язково є вбивцею, адже його подруга надала йому алібі, а поліція потім арештувала друга Моліна – Маркоса Гаету. Однак ця справа показує, як персональну інформацію можна використовувати в незвичний спосіб.

За неофіційними розповідями працівників Google, популярність нової методики розслідувань значно зросла за останні півроку. Вони кажуть, що судові ордери змушують розкривати координати десятків та сотень людей. Кількість запитів на передачу локації користувачів, за неофіційними цифрами, доходить до 180 на тиждень.

Геолокаційні дані є цінною інформацією сьогодні, дозволяючи показувати таргетовану рекламу. Цей ринок оцінюється у понад $20 млрд, і Google є його лідером завдяки своїм телефонам Android. У 2009 році компанія також запустила функцію «Історія переміщень», яка дозволяла користувачам переглядати свої переміщення. Дані збираються за допомогою GPS, стільникових веж, точок Wi-Fi, маячків Bluetooth. Інформація в цій базі даних зберігається безстроково.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я