П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Міжпланетна доставка: NASA розкрила план, як привезе на Землю шматок Марсу

NASA хоче привезти зразок Марсу на Землю, і в агентстві уже готовий план. Експерти кажуть, що це може бути найбільш амбітною космічною місією в історії. Усе тому, що ця міжпланетна доставка передбачатиме злагоджену роботу кількох етапів, які рознесені в часі та просторі, і передачу цінного вантажу між кількома роботами на поверхні Марсу та його орбіті.

Основою плану є марсіанський ровер Perseverance, разом з яким на Марс відправлять перший марсіанський вертоліт. Цей ровер за допомогою свого буру та лопатки підготує пакунок для відправки – 30 невеликих тубусів із марсіанським ґрунтом.

У 2026 році стартує наступна марсіанська місія, яка прибуде на Червону планету у 2028 році. У кратер Джезеро, де знаходиться ровер Perseverance, запустять ще один ровер. Він під’їде до Perseverance та забере в нього вантаж. Марсіанський ґрунт потім відвезуть до ракети – уперше ракета стартуватиме з Марсу.

Ця невелика ракета вийде на марсіанську орбіту, де її чекатиме інший космічний апарат. Він має синхронізувати свій рух та забрати вантаж, після чого відправиться на Землю. Вхід в атмосферу нашої планети заплановано на 2031 рік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися