Субота, 9 Грудня, 2023

Екс-віце-президент Google каже, що цінителям мобільної фотографії не варто купувати Android

Візьміть будь-який сучасний флагман, наприклад, Apple iPhone 7 Plus, Google Pixel чи Samsung Galaxy S8, і ви отримуватимете якісні фотографії. Незалежні тести показують, що найкращі камери пропонують смартфони на Android: у топ-5 потрапили HTC U11, Google Pixel, HTC 10, Samsung Galaxy S8, Galaxy S7 Edge. Апарати від Apple при цьому не ввійшли навіть у топ-10. Однак колишній віце-президент Google Вік Гандотра вважає, що любителям мобільної фотографії все-таки варто купувати для зйомок смартфон не на Android.

мобільної фотографії

Вік Гандотра кілька років очолював мобільний підрозділ Google, він також допомагав створювати соцмережу Google+. Чоловік також захоплюється фотографією, і, на його думку, Android на кілька років відстає у мобільній фотографії від iPhone. За його словами, справжнім фанатам мобільної фотографії варто купувати iPhone 7 Plus.

Як пояснює Гандотра, причина поганих фотографій на Android полягає в тому, що це переважно система з відкритим вихідним кодом. Це означає, що вона повинна бути нейтральною для всіх учасників. Подібний підхід добре працює, поки не потрібно заглиблюватися в деталі.

Як приклад Гандотра наводить смартфони Samsung, які мають «з коробки» досить велику кількість фотоможливостей. Можна скористатися камерою Samsung Camera або Android Camera. Фотографії можна переглядати в «Галереї Samsung» або додатку Google Photos. При цьому для користувача відмінності між подібними додатками неочевидні.

Причина такого розмаїття опцій у телефонах Samsung полягає в тому, що при кожній черговій інновації, наприклад, новому модулі камери, компанія повинна переконати Google. Пошуковий гігант має дозволити цю інновацію, щоб її змогли «бачити» сторонні додатки. Для цього необхідно розробити відповідний програмний інтерфейс, що може зайняти роки.

Окрім цього, найбільші інновації, вважає Гандотра, сьогодні відбуваються не на апаратному рівні. За його словами, головні прориви трапляються в програмній частині. Гандотра вважає, що Google була лідером у цій сфері 5 років тому. Тоді був автоматичний режим, який на основі штучного інтелекту автоматично видаляв ластовиння на обличчі, відбілював зуби тощо. Нині Google, каже фахівець, суттєво відстає.

У Apple в той самий час немає необхідності шукати компроміс з багатьма виробниками. Тому вона кожну інновацію в апаратній частині підкріплює апдейтом програмного комплексу, надаючи користувачам нові можливості.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися