Понеділок, 24 Червня, 2024

Робот-пес вперше почав шукати наркотики самостійно – експеримент в Нідерландах

Поліцейські та пошуково-рятувальні сили по всьому світу все частіше використовують роботів для допомоги у виконанні своїх операцій. Тепер нідерландська поліція розглядає можливість використання автономних роботів-собак з штучним інтелектом для рейдів у нарколабораторіях, щоб захистити офіцерів від злочинних ризиків, небезпечних хімікатів і вибухів.

Поліцейська служба в Нідерландах здійснює такі рейди щонайменше три-чотири рази на тиждень. Використовуючи автономних роботів, вони прагнуть убезпечити офіцерів під час демонтажу різного обладнання в нарколабораторіях.

«Коли лабораторія працює, і ви її зупиняєте, вона може вибухнути. Зазвичай, якщо люди заходять у захисному одязі та тому подібному, вони не можуть рухатися швидко і можуть працювати лише 20 хвилин», – розповів Саймон Прінс з Поліції Нідерландів виданню New Scientist.

З 2021 року служба вже використовує робота-четверонога Spot, оснащеного роботизованою рукою, від компанії Boston Dynamics для здійснення рейдів та спостереження. Однак Spot управляється дистанційно оператором.

Робот-пес був корисним, оскільки він може проходити через двері та інші малі перешкоди, використовуючи камери та інші сенсори. Оператор за допомогою дистанційного управління керує його високодекстрозною роботизованою рукою для виконання потрібних завдань.

В останні роки роботи-четвероноги зазнали значних технологічних удосконалень, що дозволяє їм переміщуватися різними місцевостями, витримувати екстремальні температури та виконувати більш складні завдання. Це спонукало нідерландську поліцію досліджувати можливості повністю автономних операцій з Spot.

Очікується, що такі автономні роботи з штучним інтелектом будуть інспектувати нарколабораторії, забезпечувати відсутність злочинців, картувати територію та визначати небезпечні хімікати.

Цей підхід спрямований на запобігання травмам, які раніше отримували офіцери. Після завершення завдань роботами, офіцери зможуть планувати безпечний процес демонтажу.

Початкові випробування показали, що Spot може досліджувати та картувати макет нарколабораторії розміром 15 метрів на 20 метрів. Він зміг знайти небезпечні хімікати та скласти їх у визначений контейнер для зберігання.

За словами Прінса, хоча використання автономних роботів викликає обґрунтовані питання безпеки та політики, що вимагають ретельного тестування, якщо все піде за планом, робот Spot буде протестований під час реальних рейдів у нарколабораторіях.

Робот Spot від Boston Dynamics дозволяє операторам створювати автономні інспекції, які послідовно і надійно збирають дані про об’єкти та місця, необхідні командам для більш ефективної роботи.

Spot може виконувати лазерні сканування та візуальні, теплові, радіаційні та акустичні інспекції, використовуючи додаткові навантаження та вбудовані камери.

На відміну від стаціонарних сенсорів, Spot можна перенаправляти в інші місця або з іншими сенсорами за потребою. Завдяки такому динамічному підходу до сенсорики, оператори можуть легко інтегрувати автоматизоване збирання даних у свою поточну інфраструктуру та процеси.

Допомагаючи у таких місіях, поєднана рука і захоплювач Spot дозволяють йому піднімати та переносити об’єкти вагою до 15 фунтів (6,8 кг) і тягнути об’єкти вагою до 50 фунтів (22,6 кг), тоді як більшість роботів мають прості захоплювачі, якщо вони взагалі є.

Хоча правоохоронні організації вже багато років використовують роботів для дослідження та нейтралізації підозрілих предметів, цей процес завжди був повільним. Дороги, транспортні вузли, аеропорти та освітні установи можуть бути закриті на години через помилкові тривоги.

З іншого боку, Spot зазвичай може бути розгорнутий службами громадської безпеки та введений в експлуатацію за кілька хвилин, що дозволяє їм швидше реагувати на ситуації з підозрілими пакетами та з мінімальними незручностями для громадськості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися