Екстрені служби переходять на три слова, щоб швидше рятувати людей

Експерти говорять, що така технологія може фундаментально змінити те, як екстрені служби взаємодіють з постраждалими

Серед найдивніших мобільних карт є сервіс під назвою What3words, який представляє світ у трьох словах. Зручність такого підходу виявилася такою, що навіть у стресових ситуаціях людина може швидко зорієнтуватися та повідомити своє місце розміщення. При цьому забезпечується точність у кілька метрів, і це дуже подобається екстреним службам деяких країн, які почали запроваджувати цей сервіс для навігації постраждалих.

Сайт What3words поділив планету на 57 трильйонів квадратів розміром 3х3 метри. Кожному такому блоку він присвоїв адресу, яка складається з трьох випадкових слів. Наприклад «рыба.шарада.липа», і можна точно знати, що це поруч із входом в метро «Палац спорту» в Києві.

Зручність такого підходу виявилася такою, що її запроваджують державні служби країн. Поштова служба Монголії завжди мала проблему з пошуком адресатів у цій пустельній країні, а тепер може швидко бачити, куди потрібно доставити посилку. Глобальний логістичний гігант Aramex також запровадив What3words у своїй роботі. Ідеєю цікавляться також TomTom, Daimler, Ford.

Екстрені служби також побачили у What3words можливість швидше прибувати на порятунок людей. Сьогодні майже 80% дзвінків до них надходять з мобільних, і тому людям часто буває складно зорієнтуватися на місці та сказати, де вони знаходяться. Система координат GPS для цього також погано підходить, оскільки являє собою два великих числа. В екстреній ситуації їх майже неможливо продиктувати безпомилково. Тоді як коротких три слова можна назвати навіть у великому стресі.

«Система навігації з трьох слів, яку використали диспетчери, дозволила знайти жертву та впіймати нападника», – коментує випадок зґвалтування супервайзер поліції англійського міста Хамберсайд Пол Редшоу.

Спочатку людям у біді пропонувалося зайти у магазин додатків свого смартфона та встановити звідти What3words. Але це виявилося непрактично, і тому диспетчери почали прохати заходити на веб-варіант карти за адресою map.what3words.com. Після цього постраждалим залишалося назвати три слова, які визначали їхні поточні координати.

Яким би простим не здавався перехід на карту за посиланням, в екстреній ситуації навіть це виявляється складним завданням. Тому диспетчери оновили своє програмне забезпечення, яке отримало функцію відправки SMS з посиланням на карту What3words для браузера.

Експерти говорять, що така технологія може фундаментально змінити те, як екстрені служби взаємодіють з постраждалими. Вона суттєво зменшує час на визначення точного місцеперебування жертви, що підвищує її шанси на порятунок.

«Інтеграція цього типу технології в наш командний центр змінив роботу зі справами, в яких невідома локація перебування постраждалого, – говорить менеджер командного центру поліції міста Сомерсет Сем Шепард. – Ми позбуваємося старого стилю допитування: «звідки ви прийшли, куди ви йдете, що ви бачите». Ці питання забирають багато часу та не завжди точні».

За матеріалами: Venturebeat