П’ятниця, 19 Липня, 2024

Чому адаптери USB-C для навушників не однакові і не працюють

Хоча виробники довго «співали» про чудодійні наслідки відмови від роз’єму аудіо 3,5 мм (більша батарея, менша товщина, кращий звук тощо), але насправді метою було отримувати більше грошей, зізналися вони самі. Утім, це було очевидно, адже Apple, наприклад, навіть перестала комплектувати свої iPhone перехідником на 3,5 мм, змусивши його купувати окремо. Останнім від роз’єму аудіо 3,5 мм відмовиться Samsung, який у серпні випустить свій флагман Galaxy Note 10. Час знову згадати, чому USB-C для підключення навушників виявився не такою гарною опцією і чому куплений адаптер USB-C на 3,5 мм може не працювати

Основна проблема USB-C як зручного способу прослуховування музики полягає в бажанні виробників заробити більше. Через це з’явилося кілька варіантів виконання порту USB-C в телефонах. Це може бути аналогове аудіо – фактично 3,5 мм, але зі штекером USB-C. Це може бути цифрове аудіо із вбудованим звуковим підсилювачем у перехіднику. Третій варіант – це комбінація двох попередніх.

Використання цифрового аудіо вимагає додаткового цифроаналогового перетворювача (ЦАП). Він коштує грошей, і часто вендори не хочуть платити більше. Лише кілька моделей смартфонів підтримують і аналоговий, і цифровий звук по USB-C. Переважна більшість смартфонів підтримує лише щось одне – або аналоговий, або цифровий звук.

Позбувшись аналогового роз’єму 3,5 мм, деякі виробники, особливо бюджетних смартфонів, залишають цей аналоговий звук. Просто використовуються дроти роз’єму USB-C.

Якщо підключити адаптер USB-C з ЦАП до такого телефона з аналоговим звуком USB-C, у навушниках буде тихо. Необхідно шукати аналоговий адаптер USB-C, щоб телефон його розпізнав.

Пошук адаптера USB-C – це ще одна велика складність, адже на ньому не пишуть, який тип звуку він підтримує. Через це адаптер потрібно підбирати індивідуально до конкретного смартфона. На відміну від USB-C, роз’єм 3,5 мм просто працює і є всюди.

До речі, адаптери USB-C на 3,5 мм коштують від десяти доларів та легко губляться. Аналітики Ceros Originals підрахували, що найпопулярнішим товаром Apple є саме адаптер Lightning 3,5 мм. Це одна з причин, чому виручка компанії від продажу аксесуарів подвоїлася з 2015 по 2018 рік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися