Вівторок, 16 Квітня, 2024

Електронна наліпка пришвидшує загоєння ран за допомогою ударів електричним струмом

Хронічні рани, такі як діабетичні рани шкіри, можуть дуже повільно заживати, потенційно призводячи до ампутації або іноді навіть до смерті. Нова електронна наліпка прискорює їхнє загоєння шляхом електричної стимуляції.

Прототип пристрою, створений вченими зі Стенфордського університету, складається з двох шарів. Зверху знаходиться полімерна плівка товщиною всього 100 мікрон, на яку кріпляться електронні компоненти. На нижній стороні цієї плівки є інший шар гідрогелю, який контактує з раною.

Біосенсори в наліпці постійно контролюють електричний опір і температуру рани. Опір зростає, коли рани загоюються, тоді як температура падає, коли запалення стихає.

Якщо ці показники вказують на те, що рана важко загоюється, спрацьовує електростимулятор у пов’язці, щоб доставити невеликий електричний струм у підлягаючу тканину. Стверджується, що це прискорює закриття тканин і зменшує інфекцію, прискорюючи швидкість, з якою кератиноцити (клітини шкіри) мігрують у місце рани, і вбиваючи бактерії.

Коли наліпка займається своєю справою, вона використовує бортову радіоантену для бездротового зв’язку зі сполученим смартфоном. Доглядальник, який використовує цей телефон, може таким чином перевірити стан рани, не турбуючи її повторно, знімаючи пов’язку.

Коли приходить час зняти пов’язку, її нагрівання до 40 градусів Цельсію змушує гідрогель нешкідливо від’єднатися від поверхні рани.

У тестах, проведених на мишах, було встановлено, що використання пристрою прискорює загоєння приблизно на 25% і прискорює відновлення шкіри приблизно на 50%.

Вчені наголошують, що може пройти деякий час, перш ніж пов’язку можна буде використовувати на людях, оскільки її ще потрібно збільшити до розміру для використання людиною, а витрати на виробництво потрібно зменшити.

Зрештою він також може містити більше датчиків для вимірювання pH, метаболітів і біомаркерів. Дослідники вважають, що це має сприяти швидшому загоєнню хронічних ран і покращувати наше розуміння того, як такі рани заживають.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися