Середа, 6 Грудня, 2023

Японці почнуть генерувати електрику зі снігу

Японське місто АОМОРІ на півночі регіону планує використовувати сніг як джерело електричної енергії. Випробування розпочнеться наступного місяця і триватиме до березня. Місто проведе випробування у співпраці з Forte, місцевим стартапом з інформаційних технологій, а також Токійським університетом електрозв’язку.

Раніше сніг у місті просто утилізували, збираючи його з вулиць та скидаючи в море. Однак різницю температур між снігом та навколишнім середовищем можна перетворити в електроенергію.

Випробування передбачатиме збирання снігу у басейні закритої школи. В резервуарі розмістять теплообмінні трубки, в яких охолоджуватиметься повітря. Зовнішнє повітря тим часом нагрівається сонцем. Ця різниця температур використовується для створення конвекційного потоку теплоносія всередині турбіни. Конвекційний струм обертає турбіну для виробництва електроенергії.

Кодзі Енокі, доцент Університету електрокомунікацій, розробив систему. Підраховано, що цей процес може виробляти електроенергію так само ефективно, як сонячна енергія.

Очікується, що електроенергія снігу вироблятиметься з низькими витратами.

Японський морський вантажовідправник Mitsui O.S.K. Lines (MOL), наприклад, планує комерціалізувати схожу систему, яка генерує електроенергію, використовуючи різницю температур між поверхнею води та океанськими глибинами.

MOL прагне виробляти електроенергію за ціною приблизно 20 ієн (14 центів) за кіловат-годину до 2025 року. За оцінками Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, це буде нижчим, ніж вартість прибережної вітроелектростанції та теплової енергії з нафти, у 2030 році.

Снігова енергія надає більшу різницю температур, ніж глибинні води океану. Тому існує ймовірність, що виробництво електроенергії зі снігу коштуватиме навіть менше.

Існують також плани використовувати тепло з гарячих джерел для створення ще більших коливань температури. У північно-східному регіоні Японії є багато курортів із гарячими джерелами, де випадає багато снігу. Одним із них є Сукаю Онсен в Аоморі.

«Чим більша різниця температур, тим більша ефективність виробництва електроенергії», — сказав Енокі.

Аоморі щороку витрачає десятки мільйонів доларів на прибирання снігу з доріг. Сніг зазвичай скидається в океан. Якщо снігова енергія стане можливою, тепло, що виробляється заводами, може ефективно виробляти електроенергію через систему.

Під час випробування будуть розроблені окремі системи снігового живлення для підприємств і домашніх господарств.

Вважається, що снігова енергія має менший вплив на навколишнє середовище, ніж інші види відновлюваної енергії. У липні компанія Kansai Electric Power скасувала плани будівництва вітрової електростанції, оскільки вона мала бути розташована поблизу національного парку. Сонячна енергія виробляє відпрацьовані сонячні панелі, які потребують утилізації. Однак талий сніг можна утилізувати як звичайні стічні води.

Касаї отримав натхнення використовувати сніг для виробництва електроенергії, коли почув про європейський стартап, який використовував пісок для виробництва електроенергії. Він також сказав, що нова система снігової електроенергії може забезпечити рішення для європейських країн, які зіткнулися з енергетичною кризою внаслідок війни в Україні.

«Я прагну забезпечити виробництво електроенергії від снігу для холодніших регіонів Європи та інших країн як недорогий метод виробництва електроенергії з відновлюваних джерел з прийнятною вартістю впровадження», — сказав Касаї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися