Середа, 29 Травня, 2024

В MacBook Pro неможливо відремонтувати розбитий екран навіть оригінальним дисплеєм Apple

Apple продовжує практику блокування ремонту своїх девайсів. Якщо ви розбили екран чи пошкодили шлейф дисплею на Apple Macbook Pro з процесорами Apple M, його не вдасться відремонтувати навіть якщо у вас буде 100% оригінальний екран, знятий з іншого макбука. Щоб отримати працездатний ноутбук доведеться звертатися до офіційного сервісного центру Apple. Окрім цього, у ноутбуках виявився крихітний датчик, який легко пошкодити чи загубити під час ремонту, але без якого ноутбук стане непрацездатним. Зняти цей датчик з донора, знову ж, не допоможе.

Блогер Hugh Jeffreys, завдяки якому стало відомо, що в айфонах починаючи з iPhone 12 неможливо замінити батарею, продовжує досліджувати анти-споживацьку політику Apple у сфері ремонту «яблучних» гаджетів.

Ютубер придбав два однакових нових Macbook Pro, кожен з яких коштував близько $2 000. Далі він спробував переставити екран з одного лаптопу на інший.

Переставивши екран з щойно розпакованого нового MacBook Pro на інший такий же ноутбук, на екрані з’явився помітний дефект у вигляді світлого прямокутника праворуч від вирізу камери. Також зникла функція адаптації кольорів екрану TrueTone.

В іншому все начебто продовжило працювати: вбудована в екран камера, режим сну, автоматична яскравість. Хоча остання почала поводитися дивно: підсвічування екрану мерехтіло, а також перестало регулюватися плавно, швидко плигаючи на максимальні значення при встановленні половинного рівня підсвічування.

Повернувши назад рідний дисплей для ноутбука усі проблеми екрану зникли. Ноутбук-донор також демонстрував нормальне зображення, коли йому повернули його екран. Тобто під час перенесення екрану його не було пошкоджено.

Значно більше проблем у власників Macbook Pro може викликати невеликий датчик поруч із однією з петель екрану. Цей датчик відслідковує кут відкриття екрану і його легко зламати чи загубити під час ремонту Macbook.

Отримавши цей датчик з іншого макбука-донора, комп’ютер став проявляти великі проблеми зі своїм функціонуванням. У ноутбука перестали працювати клавіатура та тачпад. Відкриття чи закриття ноутбука призводило до випадкового вмикання-вимикання екрану. Повністю закритий ноутбук перестав «засинати», продовжуючи працювати в закритому стані. Зате при положенні екрану приблизно у 90 градусів лаптоп переходив в режим сну, вимикаючись.

Для ремонту цих проблем потрібний програмний дозвіл від Apple. Тобто після заміни деталі, навіть знятої з іншого Macbook, необхідно надати віддалене підключення до свого макбуку для програмного забезпечення Apple, яке дозволить використовувати у вашому макбуку замінений компонент.

Ноутбук Macbook Pro, вартістю від $2000 до $6000 залежно від моделі, можна відремонтувати лише в офіційному сервісному центрі Apple. Але коли Apple припинить підтримку ноутбука, його ремонт стане неможливим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися