Субота, 2 Березня, 2024

Facebook дозволила українцям розміщувати пости із закликом до насильства проти вторгнення росіян

Компанія Meta, яка володіє соцмережею Facebook, дозволить користувачам Facebook і Instagram в деяких країнах закликати до насильства проти росіян і російських солдатів у контексті вторгнення в Україну. Про це стало відомо з внутрішніх електронних листів, пише видання Reuters. Це тимчасова зміна політики щодо висловлювання ворожнечі.

Соціальна мережа також тимчасово дозволяє публікувати деякі пости із закликом до смерті президента Росії Володимира Путіна або президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«У результаті російського вторгнення в Україну ми тимчасово дозволили такі форми політичного вираження, які зазвичай порушують наші правила, як-от насильницькі висловлювання, такі як «смерть російським загарбникам». Ми все одно не дозволимо достовірних закликів до насильства проти російських цивільних», – йдеться у заяві представника Meta.

Заклики про смерть лідерів будуть дозволені, якщо вони не містять інших цілей або мають два показники достовірності, такі як місце розташування або метод.

Тимчасові зміни політики щодо закликів до насильства до російських солдатів стосуються Вірменії, Азербайджану, Естонії, Грузії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Росії, Словаччини та України.

Минулого тижня Росія заявила, що забороняє Facebook у країні у відповідь на обмеження доступу до російських ЗМІ на платформі. Москва розправилася з технологічними компаніями, в тому числі з Twitter.

Багато великих соціальних медіа-платформ оголосили про обмеження щодо висвітлювання конфлікту, зокрема про блокування російських державних медіа RT і Sputnik в Європейському Союзі, а також продемонстрували обережність у своїй політиці під час війни.

Електронні листи також показали, що Meta дозволить похвалити батальйон правого крила «Азов», що зазвичай заборонено. Прес-секретар Meta раніше заявив, що компанія “поки що робить вузький виняток для вихваляння полку “Азов” виключно в контексті захисту України або їх ролі в складі Національної гвардії України”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися