Смартфономани починають рятувати себе від залежності спеціальним девайсом Nettox

Дослідження показують, що тривале використання мобільного пристрою понижує значення HRV.

Ми все частіше «залипаємо» у своїх смартфонах так довго, що це може шкодити іншим аспектам життя. Наприклад, індонезійська студентка Тіас Сісаніндіта щодня дивиться в свій телефон по вісім годин на день, а вночі може дивитися в нього по 4-5 годин. Позбутися цієї залежності самостійно їй не вдалося, і вона винайшла гаджет, який повинен допомогти в цьому.

Створений нею та групою таких же гаджетозалежних студентів пристрій називається Nettox – від англійського net (мережа) та detox (детоксикація). Це носимий девайс, який розміщується на руці у вигляді браслета. Він оснащений пульсоксиметром для вимірювання рівня кисню в крові, а також варіативноісті серцевого ритму (heart rate variability, HRV).

Дослідження показують, що тривале використання мобільного пристрою понижує значення HRV. Для людей віком від 18 до 25 років цифра HRV повинна перевищувати 60, стверджують в Американській психологічній асоціації. Під час випробувань рівень HRV у Сісаніндіти був 44.

Коли Nettox помічає зниження HRV та насиченість крові киснем, він видає гучний звук. Це сповіщає власника, що потрібно відкласти телефон у бік та зайнятися чимось реальним.

До речі, дослідники Університету Сан-Франциско кажуть, що надмірне використання смартфонів нічим не відрізняється від будь-якої наркотичної залежності. Вони також з’ясували, що активні користувачі мобільників часто почуваються ізольованими, самотніми, подавленими та роздратованими. «Поведінкова залежність від смартфона починає формувати нейрозв’язки в мозку. Ці нейрозв’язки утворюються в спосіб, схожий на опіоїдну залежність у людей, які приймають окситоцин для полегшення болю. Формування відбувається поступово», – каже один із авторів публікації, професор Ерік Пепер.

Учені кажуть, що надмірні користувачі смартфонів майже постійно перебувають у режимі багатозадачності: вони зазирають у свій гаджет під час навчання, обіду чи уроків. Ця постійна активність не залишає часу для тіла та розуму, щоб розслабитися та відновитися. Результатом є «половинна багатозадачність», за якої результати суттєво гірші, ніж під час фокусування на одному завданні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я