Facebook глобально боролась проти законів про приватність

Документи показують, що Facebook проводила секретну кампанію підкупу та залякування сотень чиновників у всьому світі

Основний бізнес найбільшої соцмережі світу Facebook – продаж інформації користувачів, і вона всіма силами боролася, щоб її товар залишався якомога доступнішим. Соцмережа намагалася домовитися з політиками в усьому світі, обіцяючи чи погрожуючи їм припинити фінансові вливання, якщо відбудеться посилення законів про приватність. Про це стало відомо з внутрішніх документів Facebook, які потрапили до журналістів видань Observer та Computer Weekly.

Документи показують, що Facebook проводила секретну кампанію підкупу та залякування сотень чиновників у всьому світі, зокрема, США, Великобританію, Канаду, Індію, В’єтнам, Аргентину, Малайзію та всі 28 країн Євросоюзу.

За цими документами Facebook робила таке:

  • соцмережа намагалася завербувати політиків у Європі для скасування закону про приватність GDPR, який сильно обмежував можливості компаній з розкриття приватних даних. Документи показують, що інтереси Facebook міг просувати прем’єр-міністр Ірландії Енда Кенні – ця країна головувала в Євросоюзі і досить часто допомагала технологічним гігантам підвищувати свої прибутки шляхом заниження податків та допомагаючи іншими способами;
  • головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг мала зблизитися з європейськими політиками-жінками, які здавалися їй ворожо налаштованими;
  • соцмережа погрожувала припинити інвестиції в країнах, які не підтримували або не прийняли дружні до Facebook закони.

Точне джерело витоку документів невідоме, але, за попередньою інформацією, ним може бути судова справа програміста Six4Three проти Facebook, яку нині розглядають у Каліфорнії. З матеріалів відомо, що Сандберг вважала європейський закон про приватність GDPR критичною загрозою для компанії. Тогочасного ірландського прем’єр-міністра Ірландії Енду Кенні у документах називають «другом Facebook».

Представники Facebook говорять, що документи є секретними, і вони не можуть їх обговорювати. Вони лише відзначили, що витоки матеріалів висвітлюють справу однобоко, «оминаючи важливий контекст».

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я