Facebook хоче купляти доступ до новин

Facebook сьогодні є головним джерелом новин для 43% інтернет-користувачів

У світі сьогодні нараховується 2,4 млрд користувачів інтернету, і для 64,5% з них соціальні мережі, такі як Facebook, Twitter, YouTube, Snapchat, Instagram стали головним джерелом новин та інформації. Однак для авторів новин не вигідно публікувати свій контент у соцмережах, оскільки вони мають менші можливості для заробітку на рекламі. Тому у Facebook вирішили платити медійним виданням за публікацію новин на своєму порталі.

Facebook сьогодні є головним джерелом новин для 43% інтернет-користувачів. За інформацією Reuters, соцмережа почала перемови з новинними компаніями, пропонуючи їм мільйони доларів за право публікувати їхні новини на своєму сайті. За інформацією видання The Wall Street Journal у Facebook готові платити до $3 млн на рік за доступ до новин, репортажів та іншого контенту. Незрозуміло чи це пропозиція для конкретного видання, чи загальний бюджет для доступу до контенту всіх медіа.

У Facebook не коментують цю інформацію, але відомо, що соцмережа восени планує запустити спеціальну вкладку з новинами. Про роботу над нею повідомив директор соцмережі Марк Цукерберг в квітні 2019 року. Новинним виданням дозволять контролювати як відображається їхній контент: повністю на сайті Facebook або у вигляді заголовка з уривком тексту і посиланням на сайт самого видання.

ЗМІ вже багато років критикують Facebook та Google за те, що вони безкоштовно використовують їхній контент, але при цьому не діляться доходами від реклами. Це негативно позначається на індустрії новин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я