Facebook каже, що месенджери не перетворюють нас на відлюдників, а сприяють особистому спілкуванню

У тих, хто часто спілкується через месенджери, вірогідність згодом зустрітися особисто на 52% більша

Facebook не згоден з тим, що месенджери вважають причиною відлюдькуватості сучасних користувачів. Підрозділ соцмережі, який займається розробкою месенджера Messenger, провів власне дослідження, яке показало, що ці додатки, навпаки, підштовхують людей до особистих зустрічей. Свої результати вони відкрили напередодні пам’ятної дати – 25 річниці відправлення першого SMS-повідомлення (3 грудня 1992 року).

месенджери

У тих, хто часто спілкується через месенджери, вірогідність згодом зустрітися особисто на 52% більша. «Ми з’ясували, що месенджери не розділяють, а, навпаки, об’єднують нас», – говориться в дослідженні.

Фахівці також з’ясували, що все більше людей використовують месенджери як канал комунікації. Без них не обходяться 80% дорослих у віці від 19 до 64 років та 91% підлітків у віці від 13 до 18 років.

При цьому 60% респондентів заявляють, що відчувають більше соціальне задоволення та мають більш справжні стосунки саме завдяки месенджерам. Емоджі та анімовані GIF допомагають їм у графічний спосіб висловити себе. Наприклад, серед людей старше 55 років емотиконами користується 77% респондентів.

Однак може виявитися, що це не месенджери змушують людей зустрічатися віч-на-віч. Експерти помічають тенденцію, що у Бразилії, Франції, Німеччині та США люди зустрічаються особисто дедалі частіше.