Бізнес-кейси від Vodafone. Мережа для NOVUS

«Обчислювальна мережа і комунікації в ритейлі грають важливу роль. Наш бізнес дуже технологічний, і ми підійшли до етапу, коли потрібно було переходити на якісно новий рівень функціонування мережі. І не просто збільшити пропускну здатність, але й оптимізувати трафік, збільшити надійність і навіть змінити сервісну модель», – Андрій Романенко, директор департаменту інформаційного менеджменту «НОВУС УКРАЇНА».

Андрій Романенко Novus

Торгова мережа NOVUS працює в Україні з 2008 року. Мережа нараховує більше 30 магазинів у різних областях України. З ростом бізнесу зростала й IT-інфраструктура компанії. Але у 2016 році стало зрозуміло, що обчислювальна мережа потребує суттєвої модернізації.

«Наша мережа була побудована за топологією типу «зірка». Це означає, що всі офіси й філіали зв’язувалися між собою через центральне комунікаційне обладнання. Мінус такої схеми в тому, що вся мережа залежить від продуктивності центрального вузла, та й відмова обладнання спричинить зупинку всієї комунікаційної інфраструктури. А це не тільки не надто ефективно, але і несе суттєві ризики для роботи компанії», – пояснює Андрій Романенко.

Назріла необхідність модернізувати мережу таким чином, щоб магазини та офіси могли з’єднуватися між собою без звернення до центрального вузла. Крім того, компанія не хотіла роздувати штат IT-фахівців, а, навпаки, прагнула віддати більшу частину обслуговування мережі на аутсорсинг.

«Наша стратегія – працювати ефективно, а не створювати у себе величезні IT-фабрики фахівців, – говорить Андрій Романенко. – Нам потрібна якісна мережа і швидка реакція як на виняткові ситуації, так і на штатні зміни. При цьому ми хочемо, щоб оператор дав нам просто порт для підключення, і всі проблеми, які знаходяться за межами цього порту, вирішував він сам».

У 2016 році почалися пошуки такого провайдера. NOVUS шукав компанію, яка зможе швидко і якісно побудувати нову MPLS-мережу. MPLS – це механізм пересилання даних на основі міток. Він саме і дозволяє зв’язуватися будь-яким об’єктам у мережі безпосередньо, без підключення до центрального вузла. NOVUS вибрав Vodafone з урахуванням низки критеріїв.

Однією з переваг Vodafone як оператора є те, що компанія об’єднує в собі і мобільну, і наземну мережу. Згідно з вимогами NOVUS, при побудові нової мережі повинні використовуватися переважно наземні канали зв’язку. Але на практиці це не завжди можливо.

«Ми вважаємо за краще, щоб як канали зв’язку використовувалося оптичне волокно. Але бували ситуації, коли орендар будівлі не хотів пускати до себе нового оператора. Тому іноді ми йшли шляхом бездротових з’єднань – це в основному радіорішення. Але за якістю вони не поступаються проводовим рішенням», – згадує Андрій Романенко.

Проект почався навесні 2017 року, а до осені перейшов у стадію завершення. За підсумками проекту NOVUS удвічі збільшив пропускну здатність своєї мережі, зберіг колишній штат IT-фахівців, а витрати на обслуговування мережі при цьому скоротилися.

«Для нас дуже важливий технологічний партнер, і Vodafone є таким партнером у сфері комунікацій, – каже Андрій Романенко. – Ми орієнтовані на високі технології, і необхідну нам динаміку розвитку може забезпечити тільки робота з такими високотехнологічними компаніями».