Facebook може розробляти зчитувач думок

Чутки про розробку інженерами Facebook нейропристрою існують уже кілька років, однак про нього було майже нічого невідомо

Проведене цього тижня таємне засідання Facebook розкрило плани щодо нового гаджета – зчитувача думок. Інформація про нього стала відома завдяки витоку аудіозапису цієї зустрічі. Про розробку зчитувача думок повідомив технічний директор Facebook Майк Шропфер.

За словами топменеджера, розроблюваний нейронний датчик зможе перетворювати людські думки на комп’ютерні команди, такі як друкування або утримування віртуального об’єкта в грі.

«Ми всі отримаємо привілегію побачити майбутнє тому, що ми робимо його», – сказав він.

Шропфер також сказав, що потрібно працювати над публічним сприйняттям Facebook стосовно справ приватності. Негативне ставлення до соцмережі в цьому питанні необхідно вирішити раніше, ніж випускати будь-який подібний продукт.

«Ми повинні відповідально заробити довіру та право продовжувати зростати. Це обов’язково, щоб ми зробили це правильно, щоб люди в усьому світі отримали ці вражаючі технології без негативних наслідків».

Чутки про розробку інженерами Facebook нейропристрою існують уже кілька років, однак про нього було майже нічого невідомо. Торік Facebook купила стартап CTRL-Labs у сфері нейротехнологій. Оціночна вартість купівлі склала $1 млрд. Директор Facebook з доповненої реальності Ендрю Босворт сказав, що таке придбання відкриє нові можливості та змінить те, як ми взаємодіємо.