Неділя, 23 Червня, 2024

Супутники навчилися зазирати крізь стіни у квартири вдень, вночі та через хмари

Компанія Capella Space запустила на орбіту супутник, який здатний зазирати в житлові приміщення, розрізняючи окремих людей у ньому. Супутник Capella 2 здатний розпізнавати об’єкти в кімнатах незалежно від часу доби, а також за наявності хмар. Дані від супутника продаватимуть комерційним та державним покупцям. Найближчим часом компанія планує запустити ще шість таких супутників.

Більшість супутників, які спостерігають за Землею, роблять це в оптичному діапазоні. Тому ніч, хмари, а також інші об’єкти є нездоланною перешкодою для них.

Супутник Capella використовує для роботи ситнетичний апертурний радар (SAR). Він працює на тому ж принципі, який залучили дельфіни та кажани для навігації. Випромінювач SAR надсилає потужний радіосигнал на частоті 9,65 ГГц у бік цікавого для нього регіону. Сигнал відбивається від об’єктів назад у космос. Оскільки використовується активне сканування, потужності достатньо для проникнення крізь стіни деяких будинків.

У Capella кажуть, що компанія є першою у світі, яка комерційно запропонує доступні супутникові дані, зняті за допомогою технології SAR.

Роздільна здатність знімків Capella складає 50х50 см у кожному пікселі. Це значно вище за інші доступні на ринку технології SAR, які забезпечують близько п’яти метрів на піксель.

У майбутньому Capella планує підвищити роздільну здатність своїх супутників. У компанії кажуть, що технологічного обмеження немає, є лише законодавче обмеження на максимальну роздільну здатність. Наприклад, деякі компанії вже вимірюють із супутника рівень рідини в баках, кількість добутого матеріалу в кар’єрах тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися