В Китаї запустили квантове шифрування мобільного зв’язку через звичайні смартфони

У компанії очікують понад 10 млн користувачів цього сервісу у наступні п’ять років

За допомогою спеціальної SIM-картки та відповідного додатку деякі користувачі в Китаї можуть убезпечити свої комунікації квантовим шифруванням. Цю технологію запустив один з найбільших стільникових операторів країни China Telecom.

Сервіс запущений в рамках пілотного проекту в провінції Анхей. Жителі цього регіону можуть відвідати офіс оператора, щоб замінити свою SIM-карту на підходящу. Також вони повинні мати смартфон Android – додаток для квантового зв’язку розроблений лише для цієї платформи. Телеком-оператор не повідмляє вартість нової послуги.

Традиційні технології захисту зв’язку полягаються на алгоритмічне шифрування. Основою криптографії сучасних комп’ютерів є задача NP – розкладання дуже великих чисел на прості числа. Нині на це потрібно дуже багато часу, але перевірити розкладання просто – потрібно лише перемножити запропоновані прості числа. Однак цю задачу можна в принципі вирішити, тому лише питання часу, коли сьогоднішні алгоритми шифрування перестануть захищати.

Квантове шифрування базується на фізичному явищі, а не алгоритмах. При спробі перехоплення повідомлення воно змінюється, що помітно для отримувача.

Дзвінок з квантовим шифруванням в мережі China Telecom генеруватиме два ключі шифрування за допомогою квантової технології. Ці ключі використовуються для ідентифікації учасників дзвінка та пересланої під час дзвінка інформації.

Першими користувачами квантового мобільного зв’язку стануть чиновники, військові та фінансові установи. У компанії очікують понад 10 млн користувачів цього сервісу у наступні п’ять років. В майбутньому сервіс також зроблять доступним для звичайних користувачів.

Китай вже багато років розробляє технології квантового шифрування та зв’язку. В 2016 році країна вивела на орбіту супутник, який мав на борту обладнання для квантового зв’язку і мав стати першим елементом такої системи комунікації. В 2017 році китайські науковці здійснили перший відеодзвінок із квантовим захистом.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я