Субота, 22 Червня, 2024

Facebook перейменував себе в Meta

Соціальна мережа, яка останніми роками піддається гострій критиці через поширення дезінформації та інших проблем, заявила, що змінює назву. Зміни супроводжувалися новим корпоративним логотипом, оформленим як символ у формі нескінченності, який був трохи нахилений. Facebook та інші його додатки, такі як Instagram і WhatsApp, залишаться під контролем Meta.

Оновлення є частиною ставки на цифровий майданчик наступного покоління під назвою метавсесвіт. Метавсесвіт – назва складеного всесвіту, що об’єднує онлайн, віртуальні та доповнені світи, через які люди можуть легко пересуватися. Марк Цукерберг, виконавчий директор Facebook, брав участь у створенні метавсесвіту.

З цими змінами Цукерберг повідомив, що його компанія виходить за рамки сучасних соціальних мереж, на яких базується Facebook з моменту свого заснування 17 років тому. За його словами, використання Facebook як корпоративної назви, коли компанія тепер володіла багатьма додатками і в основному була про зв’язування людей, більше не прийнятна.

Для того, щоб перетворити Facebook на компанію з метавсесвіту, знадобиться час, оскільки концепція є теоретичною, і для її реалізації можуть знадобитися роки. Facebook і її додатки також залишаються гігантським бізнесом, який приносить понад 86 мільярдів доларів щорічного доходу та обслуговує понад 3,5 мільярда людей у всьому світі.

Корпоративні ребренди зустрічаються рідко, але мають прецедент. Зазвичай вони використовувалися для сигналу про структурну реорганізацію компанії або щоб віддалити компанію від шкідливої репутації.

У 2015 році Google реструктуризував себе під нову материнську компанію Alphabet, розділивши себе на окремі компанії, щоб краще відрізняти свій бізнес з пошуку в інтернеті від тих, які він робив в інших сферах. У 2011 році Netflix оголосив про плани розділити свій відеобізнес на дві частини, коротко перейменувавши свій відділ DVD-пошти на Qwikster.

Зміна назви Facebook переважно косметична. Вона почне торгуватися під біржовим тикером MVRS, починаючи з 1 грудня. Компанія також здійснить ребрендинг деяких своїх продуктів віртуальної реальності на Meta, відступивши від оригінальної торгової марки Oculus.

Реструктуризацію компанії не проводили, зміни керівництва не оголошувалися. Цукерберг також залишається головним виконавчим директором і головою. Йому належить більшість голосів щодо будь-яких змін, які можуть вплинути на майбутнє компанії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися