Вівторок, 23 Липня, 2024

Facebook розпочинає боротьбу з неправдивою інформацією

Соціальна мережа запустила тестування нових способів боротьби з підробленими новинами. Інформація про це розміщена в офіційному блозі мережі. Спочатку Facebook зосередить зусилля на повідомленнях, які поширюються заради фінансової вигоди.

Оскільки Facebook не є засобом масової інформації, питання редагування потребуватиме делікатного підходу. Тож для професійного виявлення порушень будуть підключені незалежні організації, які займаються перевіркою достовірності інформації.

Користувачі також зможуть узяти участь у модерації повідомлень. Наприклад, позначати пости, які здаються підозрілими. Після цього до процесу перевірки будуть долучатися професіонали. Якщо недостовірність матеріалу буде доведена, то поруч з’явиться спеціальна позначка і посилання, що пояснює, чому повідомлення є неправдивим. Подібні пости будуть розташовуватися в самому низу стрічки новин, і до них не будуть застосовуватися рекламні інструменти соціальної мережі.

«Ми віримо в те, що людям необхідно дати можливість висловитися, і в те, що ми не можемо самостійно судити, що правда, а що ні, тому ми уважно підійшли до проблеми», – зазначив Адам Моссера, віце-президент Facebook.

Ідея перевірки фактів з’явилася у Марка Цукерберга після президентських виборів у США. Під час виборчої кампанії політологи і медіакритики неодноразово заявляли про неконтрольоване поширення брехливих відомостей всередині соцмережі.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися