«МТС Україна» оплатила ліцензію 3G

Сьогодні «МТС Україна» завершила оплату ліцензії – в український бюджет надійшло 2,715 мільярдів гривень. Цей день можна вважати офіційним стартом у розгортанні мереж UMTS.

«Інвестиції в 3G – це перші серйозні інвестиції в країну цього року, які не обмежаться оплатою за ліцензію. У нас є підстави сподіватися, що телекомунікації стануть рушійною силою для пожвавлення економіки країни, – заявив директор з корпоративного управління і контролю «МТС Україна» Олег Проживальський. – Швидкісний мобільний інтернет в національному масштабі дасть поштовх для розвитку розумних міст, електронного уряду, телемедицини, онлайн-освіти в Україні. Наше завдання сьогодні – зробити такий розвиток можливим».

На торгах, які пройшли 23 лютого 2015, «МТС Україна» визнали власником ліцензії для впровадження технології мобільного зв’язку ІМТ-2000 (UMTS) у смугах радіочастот 1950-1965 / 2140-2155.

За умовами ліцензії, її власник має забезпечити покриття на території всіх обласних центрів України протягом 18 місяців від дати видачі ліцензії. На території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням більше 10 тисяч мешканців – протягом другого-шостого року від моменту видачі ліцензії. Також оператори повинні протягом двох місяців після оголошення переможця тендеру узгодити з НКРЗІ технічне завдання, у якому буде визначено терміни та умови проведення конверсії, а також підписати договори конверсії.

Проте поки абоненти МТС очікують на розгортання 3G-мережі оператора, вони вже можуть користуватися швидкісним зв’язком UMTS. Це дозволяє послуга «3G Безліміт», яка працює в режимі національного роумінгу з оператором ТриМоб. Максимально можлива швидкість пересилання даних у мережі ТриМоб досягає 7,2 Мбіт/с, середня швидкість мобільного інтернету становить 1,5-2 Мбіт/с.