П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Facebook та Airbus тестують в Австралії дрони з доставки інтернету

Найбільша соцмережа світу Facebook уже тривалий час працює над технологіями передачі інтернету у віддалених районах. Один із її проектів – автономні дрони під назвою Aquila, які живляться сонячною енергією. Компанія нещодавно перейшла до практичних тестових випробувань цих літальних апаратів в Австралії.

За даними видання Netzpolitik, інженери Facebook залучили до роботи європейського авіагіганта Airbus. Останній мав надати власний дрон Airbus Zephyr, який також є висотним літальним апаратом і за своїми можливостями схожий на Aquila. Джерелом живлення також є сонячна енергія, завдяки чому дрон може знаходитися в повітрі місяцями.

«Ми продовжуємо з нашими партнерами співпрацювати над зв’язком через платформу висотної системи High Altitude Platform System (HAPS), – розповіли у Facebook журналістам Netzpolitik. – Ми не можемо зараз надати більше деталей».

У 2017 році повітряний дрон Aquila зробив другий випробувальний політ. На відміну від першого, який закінчився аварією, політ пройшов нормально. Представники соцмережі кажуть, що успіху досягли завдяки кращому прогнозу швидкості вітру.

Дрон піднявся в небо на світанку зі швидкістю 43 км/год. Він знаходився в повітрі протягом 1 години і 46 хвилин, досягнувши максимальної висоти 914 метрів. Потім він благополучно приземлився на посадковий майданчик полігону, розташованого поблизу американського міста Юма.

Успішним випробування стало тому, що інженери ретельно відстежували зміни вітру. Перший політ Aquila у 2016 році закінчився аварією через несподівано сильний порив під час посадки.

Один апарат зможе забезпечити інтернетом територію до 80 кв. км. Швидкість підключення складе близько 30 Гбіт/сек. Передавач на Aquila транслюватиме сигнал наземним станціям, які будуть поширювати його далі по місцевості.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися