Субота, 20 Квітня, 2024

Facebook заплатить $650 млн за те, що розпізнавала обличчя користувачів без дозволу

Facebook може закрити масовий позов проти неї за порушення приватності користувачів величезним штрафом. Суддя постановив компенсацію постраждалим у розмірі $650 млн. Ці гроші Facebook заплатить за те, що розпізнавала обличчя юзерів на завантажених ними фото без їхнього дозволу.

Рішення судді Джеймса Донато поставило крапку в судовій справі, яка почалася у 2015 році в Іллінойсі. Майже 1,6 млн користувачів Facebook в цьому штаті приєдналися до позову. Донато назвав суму однією з найбільших у справах про порушення приватності.

Кожен постраждалий юзер може отримати приблизно $345. Гроші мають почати надходити вже за два місяці, якщо Facebook не подасть апеляцію.

У січні 2020 року Facebook була готова заплатити $550 млн, однак за розпорядженням судді ця цифра зросла до $650 млн. Гроші отримають ті юзери, які подали скаргу проти Facebook до 23 листопада 2020 року. Юристи за свої послуги отримають $97,5 млн, ще $915 454,37 надійде на рахунки трьох консультаційних фірм.

Окрім фінансового штрафу Facebook також вимкне функцію розпізнавання облич за замовчуванням. Соцмережа також зобов’язана видалити базу наявних та збережених облич постраждалих юзерів. Однак компанія може продовжити їх використовувати, якщо отримає явну згоду користувача. Ще соціальний гігант видалить обличчя тих постраждалих, які не проявляли активності на Facebook протягом трьох років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися