Вівторок, 25 Червня, 2024

Windows 10 цього року дозволить запускати додатки для Andoird

У користувачів Windows 10 цього року може зникнути потреба в установці емуляторів або стримінгу додатків зі смартфона Samsung при необхідності запустити програму для Android. Операційна система Microsoft отримає нативну підтримку додатків APK. Ініціатива називається Project Latte

З Project Latte розробники отримають можливість упакувати свій мобільний додаток в стандартний інсталятор Windows MSIX. Також з’явиться можливість запуску Android-програм безпосередньо з файла APK. Для цього використовується підситема Windows Subsystem for Linux. На початку підтирмуватимуться лише Android-програми, що упаковані в Windows MSIX та опубліковані в магазині Windows Store.

Вперше про розробку Project Latte стало відомо восени 2020 року. Його ціль в тому, щоб скоротити розрив у кількості додатків в магазині Windows Store та магазинах для Android. Також це повинно надати широкий каталог програм для операційних систем Windows 10 ARM та Windows 10X.

Деякі програми Android міцно зв’язані з програмними компонентами Google Services, які неможливо використовувати на інших ОС. У Microsoft хочуть вирішити це питання, замінивши Google API на Windows API всюди, де це можливо.

Очікується, що більшість файлів APK працюватимуть у Windows без модифікації. Однак можливі проблеми, наприклад, через проблеми з роздільною здатністю екрану, відсутністю Google Play Services.

Сьогодні користувачам Windows щоб запустити додаток Android на своєму комп’ютері доводиться встановлювати емулятор. Це віртуальна машина, яка симулює мобільний гаджет Android, що потребує чимало обчислювальних ресурсів і тому робота додатків в емуляторі може бути повільною.

Також Microsoft створила додаток Your Phone, який дозволяє стримити виконувані програми із сумісного смартфона Samsung. Додаток виконується на смартфоні, а на екрані комп’ютера юзер спостерігає лише готовий результат.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися