Facebook звинувачують у редагуванні новин

У сфері соцмереж назріває великий скандал. Колишні співробітники Facebook розповіли про її упередженість, повідомляє Газета.ru. За їхніми словами, у компанії може існувати звичайний відділ новин, який дотримується своєї редакційної політики. Новини, які не користуються особливою популярністю, вручну впроваджуються в тренди. Щоб показати, що користувачі Facebook не цураються важливих тем, цей таємний відділ соцмережі «впорскує» серйозні новини. Політичні тренди теж вибираються вручну.

«Це тотальне зміщення тем. Ми складали тренди суб’єктивно залежно від куратора і часу доби. При цьому кожного разу, коли виникав новинний привід з консервативним джерелом, ми намагалися знайти цю ж історію з більш нейтральним підходом», – розповів колишній куратор Facebook. Він вважає, що в соцмережі існує упереджене ставлення до джерел новин правого спрямування.

Спеціальні люди навмисно показують конкретні матеріали у стрічку тисячам читачів. А це в деяких випадках призводить до сплеску популярності «правильних» тем. Термінові новини також можуть «підштовхуватися» кураторами для того, щоб підігріти інтерес до гострих тем.

Як наслідок, один із сенаторів США вже вимагає від голови соцмережі Марка Цукерберга дати пояснення щодо можливої цензури.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я