Fairphone 2: ремонтопридатний смартфон

Ремонт сенсорного телефона інколи коштує дорожче самого девайса, особливо коли це стосується сенсорного екрана. Компанія Fairphone створила модульний смартфон, позбавлений цього недоліку.

Новинка, що отримала назву Fairphone 2, складається із семи частин, які легко замінити в разі поломки. Перший елемент – це зовнішній корпус, колір панелей якого можна змінювати. Крім того, обидві кришки герметичні і стійкі до падінь.

Наступна деталь – акумулятор, ємність якого, на жаль, не вказана. Найдорожча запчастина – це плата з процесором Qualcomm Snapdragon 801, двома SIM-слотами, лотком microSD, постійною та оперативною пам’яттю, модемом, радіомодулем і антеною.

Екран зроблений також окремим модулем – це 5-дюймова Full HD LCD-панель, прикрита склом Corning Gorilla Glass 3.

Четверта за рахунком запчастина – це модуль-ресивер, що містить розмовний динамік, фронтальну камеру, 3,5-міліметрове гніздо для навушників, мікрофон із заглушувачем шуму, датчики освітлення і наближення, а також світлодіод, який повідомляє про поточні дії.

Камера зі спалахом виконана окремою деталлю. Ну і шостий елемент – модуль динаміка, який містить порт Micro USB, власне мультимедійний динамік, вібромотор і мікрофон.

Самі модулі також складаються із змінних частин. Більше того, в усьому Fairphone 2 є тільки один припаяний елемент, заміна якого неможлива окремо від модуля, – це мікрофон. Попереднє замовлення на Fairphone 2 буде доступне вже влітку цього року, а вартість телефона складе 525 євро.

Модульні телефони – це перспективний напрямок розвитку цих гаджетів. Окрім Fairphone, над такими девайсами працює також Google зі своїм проектом Ara. А розробники телефонів Puzzlephone навіть придумали, як можна використати непотрібні відпрацьовані блоки таких модульних мобільників.