Фантастика, яка стає реальністю: що готують технології найближчим часом

Найближчі роки обіцяють принести небачені раніше технологічні дива поза межами смартфонної індустрії.

Ринок смартфонів (головних гаджетів останнього десятиліття) вперше за 9 років згортається, навіть у Китаї – найбільшому торговому майданчику планети. Люди не розуміють, навіщо брати моделі ще тонші або ще потужніші. Великих корисних інновацій, схоже, перестали чекати навіть від Apple. Але найближчі роки обіцяють принести небачені раніше технологічні дива поза межами смартфонної індустрії. З ними нам буде цікавіше розважатися, веселіше жити, пересуватися, піклуватися про своє здоров’я та робити багато інших справ по-новому. Ось добірка технологій, які найближчим часом стануть повсякденними.

  1. «Розумні» домашні пристрої

Сьогодні під «розумними» домашніми пристроями найчастіше розуміють «розумні» звукові колонки, такі як Amazon Echo, Google Home та Apple HomeKit. За кілька років, завдяки розвитку інтернету речей, вони можуть стати центром «розумного» дому. Різноманітні під’єднані мікрохвильовки, туалети з доступом в інтернет, холодильники на зв’язку – це лише невелика частина з 12,8 млрд підключених до онлайну у 2020 році побутових пристроїв, за прогнозами аналітиків Gartner.

  1. Домашні роботи

Роботи вже перестали бути бездушними машинами і вже цілком здатні бути компаньйонами в повсякденному житті. Компанія Somnox, наприклад, створила робота, який допомагає засинати та рідше прокидатися. Honda зробила машину, яка показує емоції на своєму обличчі. Завдяки більшій «людськості» роботів вони ставатимуть дедалі поширенішими. Особливої популярності набудуть машини для ведення домашнього господарства. Аналітики Jupiter Research прогнозують, що до 2020 року подібні будуть у кожному десятому домі. Нині така машина є в кожному 25-му домі.

  1. Зв’язок п’ятого покоління 5G

У найближчі кілька років можна буде спробувати один із головних проривів у телеком-індустрії. Це п’яте покоління зв’язку 5G, яке надасть надшвидкий канал пересилання даних для мільярдів пристроїв інтернету речей, роботів, смартфонів, комп’ютерів та всіх інших підключених систем. Найшвидший сьогодні 4G фізично непридатний для такого масштабного завдання, адже 5G, за оцінкою Huawei, матиме в 1000 разів більшу ємність мережі. А швидкість та затримка пересилання даних у 5G буде настільки низькою, що йому почне програвати дротове з’єднання. Останнє сьогодні демонструє недосяжні для наявних мобільних технологій результати.

  1. Автомобілі без керма

Розповсюдження 5G дасть поштовх іншій перспективній технології – автономним автомобілям. Мобільний зв’язок п’ятого покоління дозволить їм спілкуватися один з одним та дорожньою інфраструктурою. Без цього автомобільний автопілот не може повноцінно розуміти, що відбувається навколо нього. В Європі запустили проект 5GCAR, в якому беруть участь виробники телекомунікаційного обладнання, оператори зв’язку, сервіс-провайдери, компанії малого та середнього бізнесу, а також учені. Загалом – 14 компаній, разом з Ericsson, Bosch, Huawei, Nokia, PSA group, Volvo Cars.

Інженери Huawei і Vodafone також показали, що технологія 5G підходить для дистанційного управління транспортом. Вони вже провели перші експерименти, в яких автомобіль та його водій знаходилися на відстані 50 км. При цьому похибка при гальмуванні на швидкості 20 км/год не перевищувала 6 сантиметрів. Мережа працювала із затримкою менше 10 мілісекунд, а затримка ефірного інтерфейсу становила менше 1 мілісекунди.

  1. Віртуальна реальність

Найближчими роками стане дуже просто зануритися в улюблені розваги. Віртуальна реальність перетворюється на масовий ринок завдяки зниженню ціни на відповідні гарнітури. Наприклад, актуальна сьогодні гарнітура Oculus Rift коштує $300, але її наступник Oculus Go обійдеться лише у $199. Здешевлення апаратної частини також приваблює розробників, які створюють все більше контенту для нового формату. Наприклад, у 2020 році Олімпійські ігри в Токіо запам’ятаються тим, що стали першими, які можна було дивитися у віртуальній реальності. У цьому також допоможе зв’язок 5G.

  1. Штучний інтелект для кращого здоров’я

Штучний інтелект перетворюється із забавки на серйозний інструмент, який вплине на життя мільйонів людей завдяки використанню в медицині. Уже існують алгоритми, які здатні виявляти хворобу Альцгеймера за десять років до появи її перших симптомів. Штучний інтелект завдяки аналізу зображення під час рутинних медичних оглядів зможе виявляти початкові стадії важких хвороб. Наприклад, під час колоноскопії він зможе виявити рак прямої кишки. Штучний інтелект також допоможе швидше одужувати, аналізуючи поточний стан та рекомендуючи оптимальні на даний час дози ліків.