Фейкові новини поширюються швидше за справжні

Фальшиві новини також активніше публікують на кожному етапі каскаду. У таких ланцюжках ретвітів фейки мандрують у 10-20 разів швидше.

Брехня поширюється в соціальних мережах на 70% швидше, ніж правда. Такого висновку дійшли співробітники Массачусетського технологічного інституту у ході свого дослідження. «Липові» новини поширюються в основному через Twitter і Facebook, але можуть з’являтися і на інших сайтах.

Дослідження показало, що брехня розповсюджується далі, а також швидше, глибше та ширше, ніж правда, у всіх категоріях інформації. Часто фейки значно перевищують реальні новини. Наприклад, у Твіттері фальшиві новини в 70% випадків пересилають частіше, ніж правдиві. При цьому правді потрібно вшестеро більше часу, щоб охопити 1500 людей.

Фальшиві новини також активніше публікують на кожному етапі каскаду. У таких ланцюжках ретвітів фейки мандрують у 10-20 разів швидше.

Дослідники пояснюють, що результати неправди пояснюються тим, що вона привабливіша. Люди схильні ділитися новітньою інформацією, при тому той, хто розповів про неї першим, здобуває статус людини, яка «в темі».

Фейкові новини зараз стали схожі на епідемію. Дослідження Ipsos Public Affairs показало, що заголовки таких матеріалів обдурюють дорослих американців у 75% випадків.

Науковці з MIT вважають, що у стрімкому поширенні фальшивих новин винні люди. Коли експерти прибрали зі свого набору проаналізованих даних ботів, виявилося, що рівень розповсюдження фейків залишився таким же високим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я