Фіджет можна не купувати – погратися з ним дозволить інтернет

Хоча фіджет став популярним останніми тижнями, ця забавка з’явилася дуже давно – у 1990-х роках

Проста забавка фіджет у вигляді чотирьох склеєних підшипників останнім часом захопила світ. Мода на неї, як і на інші подібні захоплення, досить швидко пройде. А ось $10, витрачені на фіджет, ніхто не поверне. Проте можна погратися, не витрачаючи жодної копійки.

Фіджет

Програміст Майк Бодж створив веб-сайт (http://ffffidget.com/), на якому можна бавитися з фіджетом, наче з реальною річчю. Принаймні ефекти ті ж самі: забавка крутиться і нічого більше не робить. Швидкість обертання залежить від того, наскільки різко ви можете рухати курсором мишки.

Фіджет вважається іграшкою для зняття напружень – нібито спостереження за обертанням розслабляє. Основна вертушка складається з підшипника в центрі конструкції, виготовленого з будь-якого матеріалу, зокрема, з латуні, нержавіючої сталі, титану, міді і пластмаси. До нього рівномірно прикріплені ще три підшипники, щоб утворилася трипроменева зірка.

Продавці цієї іграшки вважають, що вона допомагає людям, які мають проблеми з фокусуванням і метушливістю (наприклад, синдромом дефіциту уваги, аутизмом, тривожністю). Запуск та обертання іграшки діє як спусковий механізм для нервової енергії або психологічного стресу.

Не всі експерти згодні з корисним ефектом фіджета. Деякі вважають, що жодної релаксації від спостереження за обертанням немає, наукових досліджень про ефективність іграшки не проводили. Вони стверджують, що єдиний реальний ефект від фіджета – відволікання.

Хоча фіджет став популярним останніми тижнями, ця забавка з’явилася дуже давно – у 1990-х роках. Її винайшла та запатентувала в 1993 році хімік Кетрін Хеттінгер. Але популярність до фіджета прийшла у грудні 2016 року після статті журналіста Джеймса Плафке у журналі Forbes. Він назвав цю іграшку головною необхідністю для офісного працівника у 2017 році. У березні цього року на YouTube та сайті Reddit почали з’являтися матеріали від користувачів, які показували та розповідали свої враження від фіджета. У квітні журнал New York Post опублікував статтю, в якій йшлося, що популярність іграшки настільки висока, що магазини не встигають поповнювати свої складські запаси, і виник певний дефіцит. У травні фіджети зайняли місця у списку топ-20 найпопулярніших іграшок на Amazon.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я