Середа, 29 Листопада, 2023

Ми купуємо охочіше, якщо за додатки можна не платити відразу

Free-Games Безкоштовні ігри

У Gartner з’ясували, у який спосіб власники смартфонів бажають купувати додатки. Безплатні програми для мобільних пристроїв, що використовують схему монетизації фріміум (freemium – із вбудованими купівлями), заробляють на чверть більше, ніж програми, за які треба платити до завантаження. Аналітики пояснюють це тим, що додатки з вбудованими купівлями пропонують більш гнучкі умови оплати, тому користувачі витрачають на них гроші охочіше.

«У середньому, як з’ясувалося в ході дослідження, мобільні користувачі витрачають за квартал $7,4 на платні програми і $9,20 – на купівлю в безплатних програмах для смартфонів і планшетів. Таким чином, вбудовані купівлі приносять розробникам приблизно на чверть більше виручки, – пояснює директор з досліджень Gartner Стефані Багдасарян. – Як тільки користувач переконується в якості програми, він охочіше її оплачує через вбудовані купівлі. Витрачати гроші на платні програми для користувачів складніше».

Скільки грошей витратили користувачі на програми за останні три місяці. Синім кольором позначено платні додатки, зеленим – вбудовані купівлі

 

Утім, далеко не всі користувачі оплачують вбудовані купівлі, особливо це стосується тих, кому додаток виявився непотрібним. Однак, якщо програма сподобалася, то такий користувач цілком може заплатити більше. Кожен третій у середньому витрачає більше $5 в місяць на вбудовані купівлі. Молоді користувачі більш впевнено витрачають на них гроші.

Фріміум-програми в цілому генерують більше виручки у всіх вікових групах. Винятком є 35-44 річні, які витрачають на платні програми приблизно такі ж суми, як на безплатні. Найбільше грошей на вбудовані купівлі витрачають користувачі 18-24 і 25-34 років. Старше покоління вважає за краще більш звичну для них платну модель, коли купівля додатка відбувається до його завантаження.

У майбутньому, кажуть експерти, ставлення молодих користувачів до вбудованих купівель не зміниться. Понад 65% респондентів заявили, що витрачають приблизно ті ж суми, що і раніше. Однак серед тих, хто збільшив витрати за минулий рік, 62% стали витрачати більше на вбудовані купівлі і 55% – на платні завантаження.

Мобільна реклама як спосіб монетизації безплатних додатків також може служити джерелом виручки для розробників і видавців. Близько 20% респондентів повідомили, що клацають на рекламу в мобільних додатках. Але приблизно 2/3 опитаних заявили, що ніколи не натискають на банери і рекламу інших форматів у програмах для мобільних.

Безплатні гри – по сто тисяч доларів

За даними аналітичного агентства Flurry, кількість безплатних ігор у маркеті Apple App Store (у ньому можна завантажити програми для iPhone і iPad) становить 90%. При тому, що у 2008 році, коли з’явилася платформа iOS і магазин для неї, не було ніяких безплатних програм, демо-версій, і навіть отримати повернення коштів було дуже важко. А для Google Play (він поширює утиліти для Android), за оцінками агентства AppBrain, майже на 80% наповнений безплатними розробками.

Щороку власники смартфонів і планшетів завантажиують понад 100 млрд програм, з яких 90% безплатні. До 2017 року ця кількість зросте ще більше: тоді 95% усіх вивантажених додатків при завантаженні не вимагатимуть грошей. З боку користувача ситуація виглядає так, ніби створити гру займає не більше десяти хвилин, і не потрібно ніяких витрат, крім бажання її зробити.

З боку розробника будь-який, навіть найпростіший і маленький додаток – це витрати як мінімум у $100. Але на практиці створення будь-якої гри оцінюється сумою близько $ 120-150 тис. Усе через те, що сучасну іграшку вже не зробить одна людина. Хтось пише движок, хтось малює рівні, хтось займається створенням текстур (одяг головного героя, особи комп’ютерних персонажів, фактура дерев тощо). Плюс до всього потрібен тестувальник, який «виловить» збої до того, як недороблена програма потрапить у магазин додатків і викличе шквал обурення користувачів.

Скільки коштує пройти безплатну гру

Журналіст Ендрю Хейвард із журналу Macworld відповів на це питання власним експериментом з популярною забавкою Candy Crush Soda Saga. Вона безплатна, але на шляху до фіналу неочікувано позбавила чоловіка десятків доларів. Ця головоломка Candy Crush Saga вже стала хрестоматійним прикладом успіху на ринку мобільних ігор. Безплатна гра, сотні мільйонів гравців і сотні мільйонів доларів виручки від внутрішньоігрових купівель.

Хейвард вирішив пройти всі півтори сотні рівнів цієї головоломки та з’ясував, що це обійдеться у $25. Адже в цій грі є обмеження, які змушують платити. Наприклад, такий традиційний елемент фріміум-ігор, як «життя», можна відновити чеканням або миттєво через купівлю. Окрім цього, гра обмежує кількість ходів на кожному рівні, а додаткові коштують грошей. Саме на додаткові ходи журналіст Macworld витратив більшу частину суми.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися