Четвер, 30 Травня, 2024

Фільм «Оппенгеймер» показують з допомогою КПК 90-х років у кінотеатрах IMAX

Оппенгеймер має стати найновішим головним хітом кінотеатрів IMAX. І для показу цього блокбастера використовується технологія 1990-х років: кишеньковий комп’ютер (КПК) PalmPilot.

Власне, використовується не реальний КПК PalmPilot, а його програмний емулятор. Емулятор та операційна система PalmPilot апаратно «крутяться» на iPad. Це помітили у ролику TikTok, яке IMAX опублікував 14 липня про інженерні налаштування, які потрібно було внести, щоб система змогла транслювати тригодинний фільм.

Відео у TikTok мало на меті продемонструвати, як знятий на 70-міліметрову плівку «Оппенгеймер» виходить за рамки стандартного формату. Цей тригодинний фільм на плівці займає котушку, довжиною близько 13 кілометрів і вона важить майже 300 кг. Котушка була настільки великою, що IMAX довелося збільшити пластину, на якій лежить котушка – збільшення було зроблено спеціально для Оппенгеймера .

Але користувачі помітили, що на стіні поряд з котушкою плівки відображається на екрані КПК PalmPilot. Цей застарілий девайс відомий своєю простою операційною системою. Він був популярним серед розробників, зокрема обладнання IMAX. Запущений на цьому КПК софт керував зчитувачем плівки з фільмом.

@imax Constantly pushing the boundaries of film ??. #Oppenheimer #ChristopherNolan #IMAX ? original sound – IMAX

«Оригінальні блоки Quick Turn Reel Units працювали на PalmPilots. Перед випуском Oppenheimer компанія IMAX Engineering розробила та виготовила емулятор, який імітує зовнішній вигляд Palm Pilot, щоб зробити його простим і звичним для кіномеханіків IMAX», — сказав прес-секретар IMAX.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися