Понеділок, 20 Травня, 2024

Фізики дізналися, чому смартфони падають екраном униз

Британський фізик Роберт Метьюс з Бостонського університету отримав формулу, що пояснює, чому телефони падають склом вниз. На його думку, вона навчить власників мобільників, як краще тримати смартфон, щоб той вислизав із рук більш вдало. Адже те, наскільки погано мати розбитий екран, знають майже 50% користувачів.

У розробленій фізиком теоретичній моделі випадіння телефон починає обертання навколо одного з пальців руки. При цьому центр ваги апарата спочатку розташований нижче осі обертання. Це призводить до появи під дією сили тяжіння крутильного моменту, через що телефон починає свій рух і вислизає з рук.

У формулі для кутової швидкості руху телефона, яка визначає швидкість обертання при падінні, беруть участь чотири параметри: довжина смартфона L, прискорення вільного падіння g, початковий кут обертання ? і відстань ? (між центром ваги апарата і віссю обертання):

Це дозволило фізику вивести співвідношення p = 2?/L, яке і пояснює, чому смартфон падає екраном униз. При цьому вчений порадив не експериментувати з телефонами, перевіряючи теорію практикою.

Отримана формула дозволяє, знаючи висоту падіння смартфона, визначити сторону, якою впаде на землю пристрій. При цьому, каже фізик, імовірність розбити екран смартфона знижується, якщо тримати його в руках в районі центру тяжіння. Тоді телефон при падінні не почне обертатися і не перевернеться екраном вниз.

Однак, за словами експерта, для сучасних смартфонів такий спосіб фіксації в руці ускладнений, оскільки їх тримають, як правило, за нижній край. Змінити ситуацію можна, використавши спеціальні матеріали при виробництві смартфонів і перегрупувавши їхні складові елементи, щоб телефон виявився збалансованим.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися