Середа, 22 Травня, 2024

Функція конфіденційності Apple – димова завіса для її рекламних амбіцій, каже аналітик

Функція прозорого відстеження додатків дозволяє користувачам Apple відмовитися від відстеження на веб-сайтах і в додатках. Однак аналітик RBC Capital Markets Бред Еріксон заявив у записці для клієнтів, що зміни конфіденційності варто розглядати як ознаку того, що Apple, можливо, захоче конкурувати в глобальній рекламі.

Цікаво, що в 2018 році, після того як Facebook потрапив у скандал з витоком даних 87 мільйонів користувачів соцмережі, генерального директора Apple Тіма Кука запитали, що б він зробив, якби був генеральним директором Facebook. Кук тоді відповів, що Apple ніколи не зробить покупця продуктом.

Раніше цього року Apple створила функцію прозорості відстеження додатків (ATT). Вона дозволяє користувачам iPhone вибирати додатки, які можуть відстежувати їх в додатках і на веб-сайтах інших компаній. Ті, хто надасть такий дозвіл, продовжуватимуть отримувати онлайн-рекламу, пов’язану з товарами та послугами, які вони переглядали зі своїх телефонів iPhone.

Функція прозорості відстеження додатків з’явилася в iOS 14.5. До літа 75% користувачів iPhone вирішили відмовитися від відстеження, і тільки 25% погодилися, щоб їхні переміщення по веб-сайтам і додаткам продовжували відслідковуватися.

Але, можливо, є й інша причина, крім збереження конфіденційності даних своїх клієнтів, по якій Apple вирішила розробити і випустити прозорість відстеження додатків.

Еріксон каже, що ATT може бути інструментом конфіденційності, який Apple використовує як димову завісу у час, коли вона працює над пошуковиком, щоб конкурувати з Google.

Аналітик каже, що підключене телебачення YouTube і Amazon може отримати вигоду з функції ATT від Apple.

Пошукова система, розроблена компанією Apple, може стати величезним джерелом рекламних доларів для Apple, як і для Google. Аналітик додає: «Apple може використовувати конфіденційність даних як прикриття, поки вона інвестує в алгоритм пошуку за лаштунками».

Консалтингова інвестиційно-банківська фірма Evercore ISI також вважає, що Apple готується увійти в рекламний бізнес. Ще в серпні фірма заявила, що, перешкоджаючи рекламі третіх осіб, Apple відмінно почала рекламний бізнес. Незважаючи на цей коментар, Evercore ISI все ще вважає, що мета прозорості відстеження додатків полягає в захисті конфіденційності користувачів iPhone, а не в тому, щоб допомогти Apple заробляти гроші.

Apple, можливо, не зацікавлена в створенні власної пошукової системи, враховуючи, що Google продовжує платити їй приблизно 15 мільярдів доларів на рік за те, щоб вона була пошуковою системою за замовчуванням на iPhone. З іншого боку, якщо Google може дозволити собі робити цей платіж щороку, вони повинні заробляти більше 15 мільярдів доларів на рекламі для користувачів iOS. Apple, без сумніву, звернула на це увагу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися