Понеділок, 24 Червня, 2024

Гаджети розмовляють – сліпі вільно ходять

Сучасні міста часто називають бетонними джунглями, у яких легко заблукати навіть фізично здоровій людині. Сліпим у таких випадках доводиться дуже складно: вони не можуть користуватися звичним GPS чи подивитися на мапу. Проте технології прийшли їм на поміч: вони розповідатимуть, як дійти до потрібного місця та які перешкоди оминати.

Подібний проект створює Microsoft у рамках більшої ініціативи під назвою «Розблоковані міста» (Cities Unlocked). Його завдання – спростити навігацію для сліпих у сучасному мегаполісі – з цією проблемою стикаються щодня близько 246 млн осіб на планеті. З наявними рішеннями, із собаками-поводирями включно, їм складно переміщуватися навіть знайомими вулицями. Щоб ходити звичними маршрутами, наприклад, від автобусної зупинки додому, сліпим потрібно декілька тижнів на навчання з тренером. Вони вчаться оминати різноманітні перешкоди – велосипедистів, гілок дерев, стовпів, сміттєвих корзин тощо.

Апаратна основа

Нова навігаційна система для сліпих базується на смартфоні з Windows Phone. Він сприймає інформацію від різноманітних навколишніх датчиків, бездротових мереж тощо. Отримані дані він по бездротовому каналу передає на спеціальні навушники, які відтворюють звук через кістки черепа. Завдяки цьому вуха залишаються відкритими для навколишніх шумів – одного з найважливіших каналів інформації для сліпих. Подібна технологія передачі аудіо сьогодні стає дедалі популярнішою: вона використовується в окулярах Google Glass та велосипедах.

Цей гаджет сліпі одягають на голову та слухають через нього голосові підказки навігаційної системи

Під час навігації з такою системою смартфон зчитує інформацію від навколишнього середовища, користується GPS та завантажує корисну інформацію з інтернету. Завдяки цьому він знає, наприклад, коли потрібно здійснити наступний поворот, на скільки затримується громадський транспорт або розповідає про історичні пам’ятки поряд.

Відгуки користувачів

Нова система вже проходить польові випробування та встигла добре себе зарекомендувати. «Сьогодні існує мало технологічних рішень для сліпих, які можуть змінити їхнє життя, – каже 26-літня випробувальниця нового гаджету Дженіфер Боттом (Jennifer Bottom). Вона працює у технічній підтримці компанії з розробки програмного забезпечення і разом зі своєю собакою-поводирем брала участь у пілотних тестах. – Мені знадобилося декілька хвилин, щоб звикнути до технології. Загалом з нею було досить зручно. Можна точно сказати, що при її створенні консультувалися зі сліпими».

Ще один учасник випробувань, 69-річний пенсіонер Тері Брюел (Terry Brewell), який працював у телефонній компанії, втрачав свій зір поступово. З часом йому довелося завести собаку-поводиря, коли він перестав зовсім бачити. «Мені було сумно усвідомлювати, що зір погіршується. Однак коли я завів першого собаку-поводиря, стало значно легше, – говорить Брюел. – Технологія Microsoft надає впевненості. З нею можна отримувати попередження про перешкоди попереду чи навколишнє оточення».

За матеріалами: Microsoft Daily

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися