«Гальма» TouchWiz: правда чи поклеп

У свої смартфони Samsung ставить власну оболонку TouchWiz. Вона виглядить більш привабливою та функціональною за «чистий» Android, але багато користувачів звинувачують її у тому, що вона робить з гаджета «гальмо». Так це або поклеп, дізналася Phone Arena, яка провела експериментальне вимірювання швидкості роботи TouchWiz.

Фанати та противники цієї оболонки Samsung спиралися у своїх доказах на суб’єктивне сприйняття, оскільки об’єктивних засобів вимірювання швидкості роботи інтерфейсу не існує. Тому Phone Arena розробила власну методику тестування, пристосувавши до цього популярний тестовий пакет GameBench. З ним вони виміряли кількість кадрів за секунду, яку досягає апарат при роботі з TouchWiz. Чим вона вища, тим плавніше сприймається інтерфейс.

Оболонку TouchWiz на Note 4 (лівий стовпчик) та «чистий» Android на Nexus 6 (правий стовпчик) перевіряли у двох режимах. У «HOT» тестовий зразок вже був в оперативній пам’яті, а «COLD» означає, що тест виконали після перезавантаження смартфона. Колонки median FPS та FPS stability показують різні режими обліку швидкості роботи.

Швидкість завантаження програм також відрізняється:

Оболонка TouchWiz виявляється дещо повільнішою за «чистий» Android, але експерти Phone Arena кажуть, що різниця на практиці не дуже помітна.