Google викинув операторів і буде сам поширювати RCS – новий стандарт повідомлень в Android

Планувалося, що стільникові оператори будуть зацікавлені у RCS, оскільки він надасть їм додатковий канал для заробітку грошей

У 2018 році Google захотів дати Android можливість, якою багато років користуються власники iPhone на стандартному додатку iMessage. А саме – розширені опції обміну повідомленнями, які доступні «з коробки» без необхідності встановлювати сторонні програми. Новий стандарт для Android називався RCS, й одними з ланок були стільникові оператори та виробники гаджетів. Однак вони не квапилися впроваджувати технологію, і тому Google вирішив діяти самостійно.

RCS (Rich Communication Services) – це технологія, яка дозволяє об’єднати різні канали комунікації в одному стандартному додатку «Повідомлення» на Android. Із ним можна буде передавати зображення високої роздільної здатності, з’являться індикатори активності, коли співрозмовник друкує, та багато іншого. Схожі опції вже давно реалізовані в месенджерах та на iPhone. Із великих вендорів смартфонів технологію підтримали Huawei та Samsung.

Планувалося, що стільникові оператори будуть зацікавлені у RCS, оскільки він надасть їм додатковий канал для заробітку грошей. Для користувачів це означало б отримання усіх мультимедійних можливостей без обов’язкового підключення до інтернету.

Однак стільникові оператори не квапилися впроваджувати RCS у своїх мережах, тому Google створив режим New! Text over Wi-Fi and data, який пропонує можливості RCS, використовуючи для роботи хмарну інфраструктуру пошукового гіганта. Приблизно так само реалізовано в iMessage, в якому Apple безшовно доповнила звичайні SMS власними технологіями, не спираючись на підтримку мобільних операторів.

Створивши можливість передавати дані у RCS без підтримки стільникової мережі, використовуючи звичайний інтернет-доступ, Google починає розгортання технології. Наприкінці місяця новий стандарт повідомлень у Android стане доступним користувачам з Великобританії та Франції.

Перехід на RCS буде добровільним: при відкритті стандартного додатка «Повідомлення» в Android користувачі побачать пропозицію оновитися до RCS Chat. Для роботи нової опції необхідно мати телефон із підтримкою RCS Univeral Profile.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я