Середа, 24 Липня, 2024

Посібник для початківців з плівкових камер

Яку плівкову камеру вибрати? Які плівки найкращі? Фотограф та редактор з Wired Скотт Гілбертсон створив гайд по світу аналогової фотографії, щоб ви могли почати.

Незважаючи на те, що цифрова фотографія домінує вже три десятиліття, плівка залишається популярною. Існує думка, що фотографія на плівку ніколи не зникне. У постапокаліптичному майбутньому, коли всі цифрові зображення зникнуть, хтось візьме Nikon FM2T і продовжить документувати світ на стару плівку Tri-X.

Зараз знімати на плівку легше, ніж будь-коли. Легко також розвивати і друкувати плівку. Ми створили цей посібник, щоб допомогти вам насолоджуватися фотографією на плівку, незалежно від того, чи ви новачок, чи вже експерт, який не знімав на плівку кілька років.

Спочатку придбайте плівкову камеру

Щоб почати з аналогової фотографії, вам потрібна плівкова камера. Існує багато варіантів, але для простоти ми рекомендуємо кілька доступних 35-мм плівкових камер:

  • Kodak Ektar H35 за 3 600 грн: Ця камера від Kodak ідеальна для початківців. Вона проста у використанні та недорога. Вона знімає половину кадру на кожен експозицію, що дозволяє отримати більше знімків з одного рулону плівки.
  • Olympus Stylus (вживана) за близько 4 тис грн: Olympus Stylus існує в багатьох варіаціях, але всі вони є надійними камерами типу “наведи і знімай”. Вони не мають багатьох ручних налаштувань, але світловий датчик зазвичай досить точний, а результати фотографій відмінні для пластикової камери 1990-х років.
  • Canon AE-1 (вживана) за близько 6 тис грн: Canon AE-1 – чудова SLR-камера, і на вторинному ринку вона доступна за прийнятною ціною. Вона має міцну конструкцію, хороший вбудований світломір і сумісність майже з усіма об’єктивами Canon, що дозволяє розширити ваші можливості в майбутньому.

Звичайно, існують сотні інших плівкових камер, від нових моделей, таких як Lomography, до знаменитих Leicas, які коштують тисячі доларів без об’єктиву. Також існують камери середнього і великого формату, які часто можна знайти дуже дешево (хоча не завжди, Hasselblad 501cm продовжує продаватися за тисячі). У майбутніх оновленнях цього посібника ми включимо більше варіантів для цих більших форматів, але поки що ми зосередилися на простих 35-мм камерах.

Купіть плівку

Після того як ви придбали камеру, час вибрати плівку. Але яку плівку вибрати? Якщо ви досить дорослі, щоб знімати на плівку раніше, ви помітите великі зміни. Деякі популярні види старої плівки більше не випускаються. На їх місце прийшла велика кількість нових плівок від невеликих виробників, деякі з них хороші, а деякі ні. Я тестую стільки з них, скільки можу отримати, але для тих, хто тільки починає, я рекомендую дотримуватися кількох відомих брендів.

Позитивна проти негативної плівки

Позитивна плівка записує зображення таким, яким ви його бачите при натисканні на затвор. Вона дає насичені кольори та сильний контраст. У моєму досвіді, вона менш гнучка у використанні. Необхідно точно налаштувати експозицію, оскільки після зйомки мало що можна виправити. Я уникаю знімати сцени з високим контрастом на позитивну плівку (або використовую нейтрально-сірі фільтри для зниження контрасту). Позитивну плівку зазвичай монтують як слайди при професійному обробленні.

Негативна плівка записує зображення у протилежному вигляді. У чорно-білому варіанті все зворотне: чорні частини стають білими, а білі – чорними, так що коли ви пропускаєте світло через неї для друку, чорні області затримують світло, роблячи їх світлішими в друку, а світлі області пропускають більше світла, роблячи їх темнішими в друку. Те ж саме стосується кольорової негативної плівки, але вона виглядає як жовто-помаранчева каша в негативі. Кольорова негативна плівка зазвичай має м’якший вигляд, ніж кольорова позитивна, з нижчим контрастом і вищим динамічним діапазоном.

Яку з них використовувати? Я пропоную експериментувати, щоб зрозуміти, яка вам подобається більше. Нижче наведено кілька рекомендацій щодо вибору плівки залежно від типу зображень, які ви хочете створити.

Найкраща плівка для пейзажів

Найкраща загалом

Fujifilm Fujichrome Velvia 50

Fujifilm Fujichrome Velvia 50 – дуже дорога плівка але я досі не знайшов жодної іншої кольорової позитивної плівки, яка виглядала б так само добре, як Velvia. Її насиченість кольорів легендарна (з тенденцією до червоних/фіолетових відтінків), а її нейтральний сірий баланс означає, що ви майже ніколи не отримуєте дивні кольори в тінях і світлах. Ціна означає, що я не знімаю на неї дуже часто, але коли я вирушаю на природу, це те, що я беру з собою.

Найкраща альтернатива

Kodak Professional Ektachrome E100 Color Transparency Film

Kodak E100 – нова плівка для мене, але я вже зняв кілька рулонів, і можу сказати, що вона дуже відрізняється від Velvia. У ній немає тепла Velvia; кольори досить нейтральні з легким зеленим відтінком у світлих місцях. Якщо ви шукаєте інший вигляд для зйомки пейзажів, ніж те, що було популярним за останні 50 років зображень під впливом Velvia, це та плівка, яку я рекомендую.

Бюджетний варіант

Kodak Professional Ektar 100 Color Negative Film

Це ще одна новинка для мене; я зняв лише два рулони цієї кольорової негативної плівки, але моє перше враження полягає в тому, що ця плівка відтворює те, що ви отримуєте з цифрової камери. Зернистість дуже дрібна, а кольори дуже схожі на ті, що записує мій цифровий сенсор Sony: природні кольори, які більше схиляються до холодних відтінків. Зізнаюсь, спочатку мені не сподобались результати, але з часом це починає подобатися, і важко сперечатися з ціною.

Найкраща плівка для портретів

Kodak Professional Portra 160 Color Negative Film

Плівка для портретів повинна добре передавати відтінки шкіри. Моя улюблена, Fujifilm 160 Pro, більше не виробляється, тому залишається популярна альтернатива від Kodak. За $14 за рулон, це, мабуть, найкраща цінність серед плівок. Portra 160 чудово підходить для портретів, передаючи шкіру майже так, як вона виглядає в реальному житті. Якщо вам потрібно щось швидше для зйомки при низькому освітленні, є також версії зі швидкістю 400 і навіть 800. Однак версія 800 має занадто велику зернистість для кольорових портретів, але якщо це саме той вигляд, який ви шукаєте, вона доступна.

Найкращі чорно-білі плівки

Існує безліч чорно-білих плівок, включаючи перевидання деяких найпопулярніших плівок минулих десятиліть. Цей список дуже суб’єктивний, оскільки “найкращий” в даному випадку – це суто особисті вподобання. Тому експериментуйте, щоб зрозуміти, яка плівка вам підходить найбільше.

Найкраща загалом

Kodak Professional Tri-X 400 Black and White Negative Film

Tri-X був запущений у 1940-х роках і з того часу безперервно виробляється. Він зазнав кількох змін протягом років, остання з яких була в 2011 році, коли було зменшено зернистість (це отримало позначення TX). Ця плівка популярна серед фотографів, таких як Себастьян Сальгадо, Вівіан Майєр і Гарі Вайноґранд, завдяки своїй універсальності. 

Tri-X має ідеальну кількість зернистості та контрасту, які надають зображенням певний вигляд і текстуру, які важко повторити іншими засобами. Є насичені чорні тіні, чудовий контраст і достатня кількість зернистості без перебільшення. Tri-X також дуже проста у процесі обробки, якщо ви робите це самостійно. Якщо б я міг знімати лише на одну плівку, це була б вона.

Найкраща альтернатива

Ilford HP5 Plus Black and White Negative Film

Ще одна універсальна плівка, Ilford HP5 має широку експозиційну широту, що дозволяє добре справлятися зі змішаним і складним освітленням. Вона має менший загальний контраст, ніж Tri-X, що надає зображенням більш плавний вигляд. Вона також добре витримує експозиційні зміни без надмірної зернистості, як це буває з Tri-X при підвищенні експозиції. Якщо вам потрібна хороша універсальна плівка з гладкою, рівномірною тональністю, це хороший вибір.

Найкраща для зйомки при низькому освітленні

Kodak Professional T-Max P3200 Black and White Negative Film

Давайте спочатку з’ясуємо одну річ. Kodak називає цю плівку “мультішвидкісною”; немає необхідності знімати її на ISO 3200. Я люблю знімати її на ISO 800 і обробляти на ISO 1600. Мені знадобилося кілька років, щоб зрозуміти, що я насправді роблю свою T-Max схожою на Tri-X, але суть в тому, що T-Max 3200 більш універсальна, ніж можна подумати з її номінальною швидкістю. Тим не менш, я зазвичай використовую цю плівку для зйомок ввечері або вночі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися