П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Гнома із Half Life запустять в космос

Мільярдер та президент ігробудівної компанії Valve Гейб Ньювел вирішив у незвичний спосіб подякувати Новій Зеландії за те, що країна прийняла його під час пандемії. Його подяка також увіковічнить розроблену Valve гру Half Life. Ньювелл запустить у космос титанового гнома з цієї культової комп’ютерної іграшки. А за кожного глядача, який дивитиметься пряму трансляцію запуску, мільярдер передасть долар на благодійність.

Штаб-квартира Valve знаходиться у США, але Ньювелл відвідував друзів з компаній Weta Workshop та Rocket Lab у Новій Зеландії, де його застала пандемія коронавірусу та карантинне блокування вільного транспортного сполучення.

Гном, якого хочуть запустити в космос, носить ім’я Гном Чомпінські і вперше цей персонаж з’явився в грі Half-Life 2: Episode Two. Після цього його можна було бачити в інших іграх Valve.

Титанову модель гнома висотою близько 15 сантиметрів створили за допомогою технології 3D-друку фахівці Weta Workshop. Вони також працювали над декораціями для фільмів «Аватар», «Мулан», «Володар кілець».

В космос фігурку запустить ракета компанії Rocket Lab. Гном підніметься на висоту близько 460 км, а згодом згорить у земній атмосфері.

За кожного глядача, який дивитиметься трансляцію запуску в прямому ефірі або перегляне упродовж 24 годин запис мільярдер пообіцяв передати по одному долару у педіатричне відділення інтенсивної терапії дитячого госпіталя Старшип в Окленді.

Запуск ракети Electron відбудеться з південного мису новозеландського півострова Махіа. Точної дати запуску поки не названо, старт відбудеться в один з днів 14-денного «вікна». Відлік цього стартового «вікна» почнеться з 16 листопада.

Окрім фігурки гнома ракета міститиме близько 220 кг корисного вантажу у вигляді 30 супутників. Їх доставлять на сонячно-синхронну орбіту. Ці супутники забезпечать комунікації та морські спостереження. Також серед супутників буде перший апарат, створений новозеландським студентом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися